چگونه در فارکس به یک معامله گر موفق تبدیل شویم؟

چگونه در فارکس به یک معامله گر موفق تبدیل شویم؟


۲.۹
(۱۳)

چگونه به یک معامله گر پاره وقت موفق در فارکس تبدیل شویم؟

معاملات پاره وقت فارکس می تواند راهی موفق برای تکمیل درآمد شما باشد. حتی اگر شغلی تمام وقت یا نیمه وقت داشته باشید، ساعات کافی در روز برای معامله در این بازار سودآور بالقوه وجود دارد. در این مقاله، نکاتی را بیان کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا به این هدف برسید.

کلیدهای موفقیت در معامله گری فارکس

کلید موفقیت در بازار فارکس این است که در جفت ارزهایی که در دسترس تان می باشد، تخصص داشته باشید و از استراتژی هایی استفاده کنید که نیازی به نظارت شبانه روزی ندارند.
یک پلتفرم معاملاتی خودکار ممکن است بهترین راه برای انجام این کار باشد، به ویژه برای معامله گران جدید یا کسانی که تجربه محدودی دارند.
سه راه برای تقویت مهارت های خود به عنوان یک معامله گر پاره وقت عبارتند از:

جفت ارز مناسب را انتخاب کنید
جفت ارز مناسب را انتخاب کنید

۱. جفت های مناسب برای معامله پیدا کنید

اگرچه معاملات فارکس ۲۴ ساعت شبانه روز و در طول هفته انجام می شود، اما برای تضمین نقدینگی ، بهتر است در ساعات اوج حجم نقدینگی، معاملات انجام شود.
نقدینگی، توانایی یک معامله گر برای فروش یک موقعیت است. در زمانی که بازار فعال تر است و حجم نقدینگی زیادی وجود، این عمل بسیار آسان تر می باشد.
با فرض اینکه صاحب شغلی هستید و از ساعات ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر کار می کنید، در اوایل یا اواخر روز برای ترید کردن زمانی را خواهید داشت.
بسته به جفت ارزهایی که معامله می کنید، ممکن است حجم بالایی در هر دو انتهای این بازه های زمانی برای انجام معاملات رخ دهد.
برای معامله گران کوچک با حساب های کوچک و مبتدیانی که تجربه کافی ندارند، معامله ارز ایالات متحده در برابر ارزهای خارجی مختلف توصیه می شود.
اکثریت حجم دلار معامله شده در بازارهای فارکس در جفت ارزهای زیر رخ می دهد.

• USD/EUR
• USD/JPY
• USD/GBP
• USD/CHF
• USD/CAD
• USD/AUD
ممکن است برای معامله گران پاره وقت عاقلانه باشد که به دلیل نقدینگی قوی در این جفت ها، معاملات خود را به این ارزهایی که به سرعت معامله می شوند محدود کنند.
برای معامله گران پاره وقتی که تجربه و زمان بیشتر برای تحقیق در مورد موقعیت هایی که ممکن است بر قیمت ارز تأثیر بگذارد را دارند، جفت های زیر نیز نقدینگی بالایی ارائه می دهند:
• EUR/GPB
• EUR/JPY
• EUR/CHF
کارشناسان بازار فارکس برای معامله گران پاره وقت، که پنجره معاملاتی محدودی دارد فقط جفت USD/EUR را برای معامله پیشنهاد میکنند.
این جفت اغلب مورد معامله قرار می گیرد و اطلاعات فراوانی در مورد این ارزها در انواع رسانه ها وجود دارد.
هم چنین معامله گران حرفه ای توصیه میکنند که معامله گران تازه کار، از معامله جفت ارزهایی که ممکن است به دانش پیچیده تری نیاز داشته باشند و سطح اطلاعاتی مشابه جفت USD/EUR ندارند، جلوگیری کنند.

۲.یک سیستم معاملاتی خودکار راه اندازی کنید

معامله گران پاره وقت ممکن است تصمیم بگیرند که به تنهایی معامله کنند یا یک برنامه معاملاتی خودکار را برای انجام معاملات برای خود انتخاب کنند .
انواع برنامه های معاملاتی خودکار با طیف کاملی از عملکردها در بازار موجود است.

برخی از آنها ممکن است بتوانند قیمت ارز را در زمان واقعی نظارت کنند ، سفارشات بازار را اعمال کنند (اعمال حد، در صورت لمس کردن یا توقف سفارشات)، اسپردهای سودآور را تشخیص دهند و به طور خودکار معامله را سفارش دهند.
با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که حتی اگر معامله ای سفارش داده شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که آن سفارش در سطح معاملاتی با قیمت مورد انتظار تکمیل شود، به خصوص در یک بازار پر نوسان و سریع در حال حرکت!
یک برنامه به اصطلاح “تنظیم و فراموش کردن” ممکن است بهترین راه برای یک معامله گر فارکس پاره وقت باشد که به نرم افزار اجازه می دهد تا تصمیمات خودکار بگیرد.
چندین برنامه خودکار یک قابلیت ساده “plug and play” را ارائه می دهند که راهی آسان برای مبتدیان پاره وقت برای شروع معامله گری می باشد.
این یکی از مزایای اصلی ترید خودکار است که معاملات منظم و غیر عاطفی را ارائه می دهد.

برخی اپلیکیشن های با سابقه ممکن است با انتخاب نرم‌افزار معاملاتی خودکار با گزینه‌های قابل برنامه‌ریزی بیشتر ، رویکرد معاملاتی عملی‌تر را ترجیح دهند .

یک سیستم معاملاتی خودکار انتخاب کنید
یک سیستم معاملاتی خودکار انتخاب کنید

۳. تصمیم گیری منظم را اعمال کنید

نظم و انضباط و بی طرفی برای موفقیت معامله گرانی که سیستم های خودکار را برای تصمیم گیری خود طرد می کنند ضروری است.
به معامله‌گران پاره‌وقت توصیه می‌شود به جای پیش‌بینی اسپردهای گسترده‌تر و سودهای بزرگ‌تر، به هنگام تحقق سود معاملات، سود خود را دریافت کنند.
این امر مستلزم درجه ای از خود انضباطی در بازارهای پرطرفدار است که در آن سودهای مطلوب می تواند گسترش یابد.
معامله‌گران موفق در صورت امکان، سود می‌برند زیرا یک روند می‌تواند فوراً به دلیل رویدادهای خارجی پیش‌بینی نشده مانند بحران مالی در سال ۲۰۰۸ و اخیراً شروع همه‌گیری COVID-19 تغییر کند.
دستورات توقف بازار ممکن است برای محافظت در برابر برگشت‌های ناگهانی بازار و به حداقل رساندن ریسک اعمال شوند ، اما همانطور که قبلا ذکر شد، هیچ تضمینی وجود ندارد که سفارش ها با قیمت پیش بینی شده تکمیل شوند.
به معامله گران پاره وقت با تجربه کم یا بدون تجربه توصیه می شود که مبادلات ارزی را با مقادیر کم شروع کنند.

با باز کردن یک حساب مینی فارکس ، که به سپرده نقدی کمتر از استاندارد نیاز دارد،
سود و زیان احتمالی می تواند به دلیل اهرمی که به معامله گران ارائه می شود، قابل توجه باشد، که می تواند تا ۵۰۰ به ۱ برسد. اهرم به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا لات‌های ارزی را در حاشیه بخرند و تنها کسری از وجه نقد ارائه شده در یک لات ارزی را قرار دهند.

به عنوان مثال، تنها ۱۰۰۰ دلار برای معامله یک لات ارزی به ارزش ۱۰۰۰۰۰ دلار با حاشیه ۱٪ مورد نیاز است. با این حال، معامله گران باید از خطرات ذاتی ناشی از گرفتن اهرم بیش از حد آگاه باشند.

نتیجه گیری

نظم و انضباط، بی طرفی و معامله جفت ارزهای مناسب بر اساس در دسترس بودن زمان روزانه شما، از ویژگی های یک معامله گر پاره وقت موفق فارکس است.

برای مبتدیان، یک برنامه معاملاتی خودکار حداقل تا زمانی که سطح راحتی بیشتری با رویه های معاملاتی وجود داشته باشد، بهترین راه برای نفوذ به معاملات فارکس در نظر گرفته می شود.
با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که به دلیل ماهیت پرنوسان بازارهای ارز، در این بازار کسب سود کنید.

معامله گران باهوش، آگاه، با تجربه و حتی مبتدیان در معاملات فارکس در صورت پیروی از چند اصل ساده که در بالا توضیح داده شد، شانس بیشتری برای سود خواهند داشت.

 

منبع:www.investopedia.com

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۲.۹ / ۵. تعداد آرا: ۱۳

۱ دیدگاه

  • این متن رو یک معامله گر باید ترجمه میکرد تا اصلاحات صحیح تری رو استفاده میکرد . متن بدلیل ترجمه غیر تخصصی کمی گنگ شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *