Set and Forget

۴.۱
(۲۷)

چگونه از Set and Forget استفاده کنیم؟

Set and Forget چیست ؟ تنظیم کن و فراموش کن!

Set and Forget یک سیستم معاملاتی است که شما پس از اینکه بازار را تحلیل کردید، سفارشتان را قرار می دهید و از بازار فاصله می گیرید و به سراغ کاری های روزمره دیگر خود می روید. اگر تحلیل چارت شما درست باشد و پوزیشن درستی را انتخاب کرده باشید به سود خواهید رسید و اگر پوزیشن شما اشتباه باشد، حد ضرر معاملاتی شما فعال می شود.

استفاده از Set and Forget

بیشتر تریدرها زمان زیادی را پای مانیتور صرف می کنند که تحلیل بیشتری انجام دهند و فکر می کنند این کار به آنها نتیجه بهتری می دهد. در صورتی که این کار نه تنها باعث ضرر کردنشان می شود بلکه باعث می شود از کارهای روزمره خود نیز عقب بیوفتند. ولی تریدرهای حرفه ای با کمک تحلیل تکنیکال و بنیادی و همچنین مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار، چارت را تحلیل کرده و پوزیشن مناسبی را انتخاب می کنند و منتظر ستاپ معاملاتی شان می شوند، و به موقع Set and Forget را تنظیم می کنند و بعد به کارهای روزمره خود رسیدگی می کنند. این نوع تریدرها به سیستم معاملاتی خود پایبند هستند. تحلیل گران حرفه ای می دانند که بازار قابل کنترل نیست و سعی در کنترل بازار نمی کنند. بلکه سعی می کنند احساسات خودشان را کنترل کنند.

تریدر هایی که پوزیشن را باز می کنند و جلوی چارت می نشینند، تا آینده بازار را رصد کنند، این کار باعث می شود Over Trade شوند و احساسات شان را تخریب کنند، حجم پوزیشن را زیاد کنند، استاپ لاس را از حد منطقی که دارد تغییر بدهند . این عادات بد باعث می شود که همیشه تریدرها حساب های معاملاتی شان را از دست بدهند. چون این رفتارها بر اساس پلن معاملاتی شان نیست و فقط یک واکنش احساسی به بازار غیر قابل کنترل است.

به مثال زیر توجه کنید:

Set and Forget

همینطور که می بیند در چارت ۴ ساعته دلار فرانک هستیم و یک محدوده عرضه خوب داریم که بازار به این محدود واکنش نشان داده است. یک الگو شکست جعلی اینساید بار داشتیم و البته می توانید آن را پین بار هم بنامید. زمانی که وارد بازار می شوید بازار سریعا در جهت پیش بینی شما تغییر مسیر نمی دهد. همینطور که می بینید بازار برگشت دوباره داشته و سعی کرده به ما نشان بدهد که آن محدوده سطح درستی نبوده است، روند قدرت کافی را ندارد و قیمت می خواهد سطح را بشکند.

مزایای استفاده از Set and Forget

اگر شما اعتماد به نفس کافی نداشته باشید و از سیستم Set And Forget استفاده نکنید احساسات شما وارد معامله می شود و ممکن است از معامله خارج شوید و فکر کنید که محدوده قرار نیست عمل کند و قیمت به سمت پایین حرکت نخواهد کرد. پس شما خارج می شوید که از سرمایه خود محافظت کنید.

وقتی با عرضه و تقاضا معامله می کنید این سناریو را چند بار تجربه می کنید و باید درک کنید که بازار هیچ وقت به شما اجازه نمی دهد با خیال راحت ترید کنید و همیشه سعی می کند باعث استرس و اضطراب شما شود. این دقیقا همان دلیلی است که شما باید از Set and Forget استفاده کنید. در حقیقت شما تریدتان را تنظیم می کنید، یا برنده می شوید و سود می کنید یا اشتباه کردید و یک مقدار منطقی ضرر می کنید که نتیجه تحلیل اشتباه خودتان است.

Set and Forget

 

اهمیت Set and Forget در معاملات

همان طور که می بینید چارت بالا چارت ۱ ساعته پوند به دلار است و بازار یک محدوده عرضه خوب را تشکیل داده است. زمانی که قیمت به  محدوده مورد نظر ما رسید یک کندل پین بار تشکیل داده است. وقتی تریدرها وارد معامله می شوند، بازار شروع به درجا زدن می کند. اگر شما به اندازه کافی صبور نباشید شروع می کنید به حجم اضافه کردن و ممکن است خسته شوید و از ترید خارج شوید. پس در اینجا اهمیت  Set and Forget را متوجه می شویم.

به محدوده تقاضا دوم دقت کنید بازار به سطحی رسیده و قیمت یک کندل پین بار دیگر برای ورود تشکیل داده است، ولی بازار مستقیم وارد مسیر حرکت شما نشده است و زمان زیادی را صرف درجا زدن و دستکاری بازار کرده و باعث خسته شدن یا فریب تریدر های نامنظم می شود. اگر این ترید را انجام داده باشید و بخواهید پای چارت باشید و منتظر حرکت قیمت باشید قطعا شما تریدتان را می بندید، چون فکر می کنید این محدوده درست عمل نکرده و محدوده درست نبوده است. اگر شما به اندازه کافی صبور باشید و از ترید خارج نشوید سخت ترین زمان زندگی خود را تجربه می کنید و لحظاتی پر از استرس و اضطراب را تجربه خواهید کرد.

دلیل این اضطراب و استرس این است که شما بازار رو کنترل نمی کنید ولی می توانید نتیجه را با رعایت کردن این موارد کنترل کنید:
  • سفارش را ست می کنید
  • تارگت را قرار می دید
  • استاپ را قرار می دید
  • بیرون از بازار می نشینید تا بازار کار خود را انجام بدهد

اگر شما بتوانید درک کنید که بازار غیر قابل کنترل است و پلن معاملاتی خود را بر اساس این قانون تنظیم کنید در نهایت به Set and Forget می رسید و ذهن و احساسات شما خارج از بازار قرار می گیرد و به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.

خلاصه مقاله

ما سعی می کنیم در زندگی اجتماعی همه چیز را کنترل کنیم تا احساس امنیت بیشتری داشته باشیم و فکر می کنیم هر چه بیشتر امور را کنترل کنیم، به نتیجه بهتری می رسیم. شما وقتی وارد محیط ترید می شوید با همان طرز فکر، زمان زیادی را صرف فهمیدن تحلیل داده ها می کنید و سعی می کنید از بقیه بیشتر کار کنید تا به نتیجه بهتری برسید.

در بازار های مالی این شرایط اجتماعی می تواند بر علیه شما استفاده شود. زمانی که شما چارت را تحلیل می کنید صرفا تمرکز خود را روی استراتژی تان بگذارید. سعی نکنید اخبار اقتصادی را تحلیل کنید یا ببینید دیگران در کانال های تبلیغاتی شان چه تحلیل هایی قرار داده اند.

این تحلیل ها به شما کمکی برای پول درآوردن نمی کنند، در حقیقت بر خلافش انجام می شود و باعث سردرگمی شما و در نتیجه باعث ضرر کردن شما می شود. شما باید این حقیقت را بپذیرید که شما نمی توانید بازار غیرقابل کنترل را کنترل کنید.

 

سپاس گزاریم از اینکه این مقاله را تا انتها مطالعه کرده اید و موفقیت شما در معامله‌گری و تمام مراحل زندگی را خواستاریم.

لطفاً نظر خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

جهت مشاهده فیلم های آموزش رایگان فارکس با آکادمی چرتکه همراه باشید.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد آرا: ۲۷

۱ دیدگاه

  • بسیارر عالی بعد از سه سال ترید پر استرس و تست کردن ست اپ های مختلف بلاخره استراتژی خودمو پیدا کردم و ساختمش و میدونم سودده هستش اما یه جای کارم میلنگید بعد کلی بالا پایین زدن به این نتیجه رسیدم که اردر رو بذارم و بیخیالش بشم بیام نتیجه رو پایان روز ببینم بهترین راه حل همینه ست اند فورگت با این ستاپ دیگه استراتژی ام تکمیله راز اینکه بازار وقتی بک تست میگیری و جواب میده اما ریل نمی تونی سود کنی پس همینه ست ان فورگت ممنون از نویسنده و سایت خوبتون خدای مهربون نگهدارتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *