بهترین ساعت کار فارکس برای یک تریدر ایرانی چیست؟

بهترین ساعت کار فارکس برای یک تریدر ایرانی چیست؟


بهترین ساعت کار فارکس برای یک تریدر ایرانی چیست؟

در این مقاله از سری مقالات فارکس چرتکه، قصد داریم به این موضوع بپردازیم که بهترین ساعت کار فارکس برای یک تریدر ایرانی چیست؟

معمولا معامله گران در ساعات مشخصی در روز معاملات خود را انجام میدهند مثلا معامله گران بورس ایران از ساعت۸/۵ صبح تا ساعت ۱۲/۵ ظهر هروز مشغول معامله و خرید و فروش هستند. اما درمورد ساعت کار فارکس داستان کمی فرق می کند، بازار فارکس به صورت ۲۴ ساعته و پنج روز در هفته باز می باشد.

 چرا این بازار به صورت ۲۴ ساعته باز می باشد؟

بازار فارکس بر اساس خرید و فروش جفت ارزها ایجاد شده است. یعنی ارز یک کشور بر اساس ارز کشور دیگر خرید و فروش می شود. به عبارتی عامل تاثیر گذار در این بازار قیمت تک تک ارزهای موجود در آن است. از آنجا که قیمت هر ارز تحت تاثیر بانک های همان کشور می باشد(مثلا بانک آمریکا باز شود تا قیمت دلار مشخص شود) و به سبب تفاوت های زمانی در نقاط مختلف جهان این بازار جهانی به صورت ۲۴ ساعته می باشد.

ساعت کار فارکس به صورت دقیق تر

درست است که بازار فارکس بازاری ۲۴ ساعته است اما این بدین معنا نیست که این بازار برای معامله گران ساعات آغاز و پایانی ندارد. نقطه شروع بازار فارکس با شروع بازار استرالیا و نقطه پایان این بازار با بسته شدن بازار نیویورک است.

از جهت دیگر ساعت کار فارکس به وقت ایران از ۱/۳۰بامداد شروع و تا ۱/۳۰بامداد روز بعد ادامه می یابد.

این رنج کاری فارکس (یعنی از شروع بازار استرالیا تا پایان بازار نیویورک) دو بورس مهم دیگر یعنی ژاپن و انگلستان را هم دربر می گیرد.

بهترین ساعت کار فارکس
بهترین ساعت کار فارکس
بهترین ساعت کار فارکس برای یک تریدر ایرانی

برای مشخص کردن بهترین ساعت کار فارکس برای معامله گران ایرانی باید فاکتورهای مهمی را بررسی کرد. مهم ترین فاکتور استراتژی شخصی خودمان می باشد. این استراتژی به من نشان می دهد که دنبال چه هدفی هستیم.

اگر اهداف میان مدت و بلند مدت داشته باشیم و  به دنبال سودهای بزرگتری هستیم با قیمت های واقعی تری معامله میکنیم که در این حالت بهترین زمان معامله برای ما زمانی است که بیشترین حجم نقدینگی در بازار موجود است.

اگر استراتژی ما به صورت نوسان گیری و اسکالپ است به نظر می رسد در ساعات کم حجم تر بازار سود بهتری نصیب ما شود.

فاکتور مهم دیگر برای مشخص کردن ساعت معامله مناسب انتخاب جفت ارزی است که قصد معامله کردن روی آن را داریم. این که بازار کشورهای جفت ارزها قرار است در چه ساعتی باز شوند بیشترین تاثیر را در تصمیم گیری ما می گذارد.

از آنجا که بیشتر تریدرها قصد معامله در جفت ارزهای اصلی(جفت ارزهایی که یک سمت آنها دلار می باشد) را دارند بیشتر تمرکزشان روی ساعت باز شدن بانک آمریکا می باشد.

بنابراین فعالیت بازار آمریکا که بین ۴/۵ عصر تا ۱/۵ بامداد می باشد می تواند انتخاب مناسبی برای فعالیت در بازار فارکس باشد.

نکات پایانی ساعت معامله در فارکس

در این مقاله سعی کردیم به طور کلی دلیل ۲۴ ساعته بودن بازار فارکس، همچنین تایم بازار فارکس و ساعات شروع و پایان آن را بررسی کنیم.

به طور کلی می توان نتیجه گرفت که ساعت ۴ تا ۹ شب بهترین ساعات معامله در فارکس محسوب می شود.

در ضمن توجه داشته باشید که حدود ۷۰ درصد حجم معاملات روز فارکس در این ساعت از شبانه روز رخ می‌دهد .البته باید گفت که بسیاری معتقد هستند که زمان ۱۱ و نیم تا ۱۲ و نیم نیز می بهترین ساعات ترید در فارکس باشد؛ زیرا در این ساعت بازارهای انگلستان و ژاپن به صورت هم‌زمان فعالیت می‌کنند.

اما در مورد ساعت کار بازار طلا فارکس باید گفت این بازار از نظر زمانی کمی با ساعت کار جفت ارزها تفاوت دارد. ساعت کار بازار طلا فارکس معمولاً یک ساعت دیرتر از بقیه بازار شروع و یک ساعت زودتر از بقیه بازار تعطیل می‌شود؛ یعنی به طور کلی بازار طلا در فارکس ۲۱ ساعته است و این نیز دلایل خاص خودش را دارد.

برای شروع کار در فارکس شما به هیچ پیش زمینه ای احتیاج نخواهید داشت و می توانید با دیدن

آموزش فارکس، اولین قدم برای ورود به فارکس را با ما بردارید.

در قسمت اول این آموزش به ۵ مبحث اساسی درباره این بازار می پردازیم:

۱-تقسیم بندی بازارهای مالی

۲-فارکس چیست !؟ )و چه چیزهایی رو می توانیم در این بازار خرید و فروش کنیم)

۳-بازیگرای بازار فارکس چه کسایی هستند؟ )چه کسانی در این بازار خرید و فروش می کنند)

۴-چرا باید درآمد دلاری داشته باشیم

۵-چرا فارکس )هفت مورد چرایی در بازار فارکس)

آموزش رایگان فارکس

تماشای قسمت اول

۲ دیدگاه ها

  • سلام عمو همتی خیلی خوشحالم که آموزش های فارکس رو گذاشتید به عنوان یک استاد خیلی خوشحال میشم آموزشهایی درباره اندیکاتورها واسلاتورها فارکس مقدار بیشتری توضیح دهید ممنون

  • سلام اگر میتونستید یک ویدیو پخش کنید که استراتژی کار را تو فارکس نشونم بده که بتونیم تو فارکس سود در بیاریم ممنون میشیم مثلا هم از اندیکاتورها و هم از روندها و کانال خلاصه ویدیویی که باعث سوددهی ما بشه فقط تو یک ساعت این ویدیو را برای ماطرفدارانت نشون بده شاید بگید اگر این کار را بکنم دیگه کی میاد فیلم های آموزشیمون بخره ولی این کار را بکنید همه ما دعایت میکنیم خیلی خیلی ممنون البته یک چیزی دیگه بگم صداتون واقعا جادویی هست طرز بیانتون کولاکه این ویدیو یک ساعته که باعث بشه ما بتونیم تو فارکس سود در بیاریم برای ما پخش کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *