استرس در پراپ تریدینگ

۰
(۰)

استرس در حساب پراپ تریدینگ و روش مقابله با آن

یکی از چالش‌های بزرگی که برخی از معامله‌گران پراپ تریدینگ (prop traders) با آن مواجه می‌شوند، اضطراب و استرس بیش از حد است. اضطراب در معامله‌گری موضوعی طبیعی است، اما اگر بیش از حد باشد، می‌تواند موفقیت در معامله‌گری مختص را تخریب کند. به عنوان یک معامله‌گر پراپ تریدینگ،باید مطمئن شوید که سطح استرس و اضطراب خود را کنترل کرده و به اندازه کافی سالم عاطفی بمانید.

فراموش نکنید که شرکت های پراپ تریدینگ به دنبال معامل گرانی منضبط هستند که در هر شرایطی استراتژی خود را رعایت می کنند و سود مستمر دارند.

در این مقاله، در مورد دلایل اصلی که برخی از معامله‌گران پراپ تریدینگ احساس اضطراب را تجربه می‌کنند، صحبت خواهیم کرد و راه‌هایی را پیشنهاد می‌دهیم تا به شما کمک کنیم که این اضطراب را غلبه کنید یا متوقف کنید. سه دلیل متداول به شرح زیر است:

سه دلیل متداول استرس در پراپ تریدینگ

۱. دوره باخت

یک دوره باخت می‌تواند یک منبع اصلی استرس در پراپ تریدینگ برای برخی معامله‌گران باشد. برخی از ما ممکن است اضطراب زیادی داشته باشیم اگر به ترتیب باخت‌های متوالی داشته باشیم و این موضوع منجر به احساس ناراحتی و این حس کنیم که در آستانه از دست دادن حسابمان هستیم. اگرچه این دلیل معقولی برای نگرانی است، اما شما نیازی نیست که زیادی افکنده شوید چرا که وضعیت هنوز قابل برگشت است.

برای غلبه بر اضطراب ناشی از دوره باخت، شما نیاز به ترکیبی از انضباط و دیدگاه دارید. در زیر چند نکته برای کمک به شما آورده شده است:

– استراحت کنید

مهم است که وقتی در دوره باخت هستید، استراحت کنید و از معامله دوری کنید. همچنین اگر امکان دارد، مدیتیشن کنید. این کمک خواهد کرد تا ذهنتان روشن شود و با دیدگاهی تازه به معامله خود بازگردید.

– به برنامه معامله‌گری خود پایبند باشید

از ضرورت داشتن یک برنامه معامله‌گری و استراتژی قوی که شامل استراتژی‌های مدیریت ریسک و شرایط ورود و خروج است، بسیار مهم است. پایبندی به برنامه‌ی خود می‌تواند به شما کمک کند تا از انجام تصمیمات تصمیم‌گیری‌های تصمیم‌گیری مبتنی بر احساسات جلوگیری کنید.

– به فرآیند، تمرکز کنید نه نتیجه،

به جای تمرکز بر نتیجه هر معامله، به فرآیند معامله‌گری تمرکز کنید. معاملات خود را بر اساس برنامه‌ی خود انجام دهید و از باخت‌ها و استرس ها در پراپ تریدینگ نترسید.

۲. ترس از از دست دادن حساب یا حداکثر ضرر ماهانه و روزانه (drawdown)

ترس از از دست دادن حساب یا تجاوز از حد ضرر و ریسک (درادون drawdown) حسی است که به نظر می‌رسد در برخی موارد (حتی قبل از آنکه برخی از معامله‌گران پراپ تریدینگ شروع به معامله بر روی یک حساب جدید کنند) از مهمترین دلایل استرس در پراپ تریدینگ باشد. این اضطراب باعث می‌شود که برخی معامله‌گران معاملات خود را به زودی ببندند، احتیاطی تر شوند و تردید کنند وارد معاملات شوند، که به از دست دادن فرصت‌ها و کاهش بهره‌وری منجر می‌شود. آنها توسط اضطراب عملکرد محدود می‌شوند و در نتیجه به خود آسیب می‌زنند.

برای غلبه بر این ترس، شما به استراتژی‌های مدیریت موثر ریسک و درک روشنی از اهداف معامله‌گری خود نیاز دارید. راهی که باید طی کنید به این صورت است:

– اهداف واقع‌گرا برای معامله‌گری تعیین کنید:

مهم است که اهداف معامله‌گری واقع‌گرا داشته باشید که با تحمل ریسک شما و اندازه‌ی حساب شما همخوانی داشته باشند. اهداف واضحی برای معامله‌گری خود تعیین کنید و مطمئن شوید که قابل دستیابی هستند.

– استفاده از استراتژی‌های مدیریت ریسک

استفاده از استراتژی‌های مدیریت ریسک می‌تواند به شما کمک کند تا خود به ریسک را کاهش دهید و از دست دادن حساب خود جلوگیری کنید. حد ضرر را تعیین کنید، اندازه‌های موقعیت خود را محدود کنید، حد مجاز تجاوز روزانه یا درادون خود را مدیریت کنید و معاملات خود را تنوع بدهید تا به حداقل رساندن خسارات ممکن کمک کند. آنچه که می‌توانید از دست دهید را ریسک کنید.

– بلندمدت فکر کنید

به جای تمرکز بر دستاوردهای کوتاه مدت، بر روی اهداف بلندمدت معامله‌گری خود تمرکز کنید.

۳. عدم تجربه در معامله‌گری

معامله‌گران جدید یا مبتدی ممکن است به دلیل عدم اعتماد به مهارت‌های معامله‌گری خود اضطراب داشته باشند. آنها ممکن است نگران باشند که کافی خوب نیستند تا موفق باشند یا که خطایی انجام دهند که باعث از دست دادن حسابشان شود.

در زیر نحوه غلبه بر اضطراب ناشی از عدم تجربه معامله‌گری آورده شده است:

– خود را آموزش دهید: کتاب‌ها، مقالات و منابع آنلاین را برای یادگیری استراتژی‌های معامله‌گری، مدیریت ریسک و تحلیل بازار بخوانید. دوره‌های آنلاین را بگذرانید یا در جلسات آموزشی شرکت کنید تا از معامله‌گران با تجربه یاد بگیرید.
– با حساب دمو تمرین کنید: قبل از ریسک کردن پول واقعی، با یک حساب دمو تمرین کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا احساس بازارها را کسب کرده و به شما امکان می‌دهد که بدون ریسک سرمایه خود خطاها را انجام دهید.

– یک منتور پیدا کنید:در جلسات دیداری شرکت کرده و به جوامع معامله‌گری آنلاین بپیوندید تا با معامله‌گران دیگر که می‌توانند راهنمایی و پشتیبانی کنند، ارتباط برقرار کنید.

استرس در پراپ تریدینگ نیازی نیست که شما را کنترل کند. با این نکات، می‌توانید انرژی منفی را مدیریت کرده و یک معامله‌گر مختصص موفق شوید.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *