Drawdownدرادون

۰
(۰)

۴ روش برای کاهش میزان Drawdown در حساب پراپ

چالش‌ها یا برنامه‌های ارزیابی شرکت‌های پراپ تریدینگ در بازار فارکس، راه عالی‌ای برای اثبات مهارت‌های تجارتی خود و بدست آوردن سرمایه‌گذاری از طریق یک شرکت پراپ می‌باشند. تغییر مسیر معامله گری شما قطعا از راه پراپ می گذرد.  با این حال، برای قبولی در چالش های پراپ تریدینگ، شما باید برخی قوانین را رعایت کنید. یکی از مهم‌ترین این قوانین، محدودیت کاهش (Drawdown) است (حداکثر درصد مجاز از موجودی حساب شما که می‌توانید از دست دهید).

مدیریت کاهش بالانس حساب، در حقیقت فرآیند استفاده از استراتژی‌های مختلف مدیریت ریسک برای پایبندی به حدضرر شرکت پراپ است.

اگر نتوانید مدیریت Drawdown را انجام دهید، احتمالاً حساب پراپ خود از دست خواهید داد.

بنابراین، در این مقاله، می‌خواهیم با شما راه‌های مدیریت Drawdown خود را برای موفقیت در چالش‌های پراپ به اشتراک بگذاریم

کاهش Drawdown

۱. داشتن یک برنامه تجاری عملی

یکی از راه‌ها برای مدیریت Drawdown شما داشتن یک برنامه تجاری است. یک برنامه تجاری مجموعه‌ای از قوانین است که تصمیمات تجاری شما را هدایت می‌کند. برنامه تجاری شما باید شامل قوانین مدیریت ریسک شما، قوانین اندازه‌گیری موقعیت شما و شرایط ورود و خروج شما باشد. با پیروی از برنامه تجاری خود، می‌توانید از تصمیمات احساسی که ممکن است منجر به از دست دادن مقدار زیادی شود، جلوگیری کنید.

۲. تعیین محدودیت خود روزانه Drawdown

شما می‌توانید محدودیت‌های روزانه Drawdown را تعیین کنید که محتاط تر از محدودیت‌های تعیین شده توسط شرکت تجارتی پراپ باشد. این اقدام به شما کمی مهار اضافی می‌دهد تا از رسیدن به محدودیت‌های شرکت جلوگیری کنید. یک مقدار یا درصد زیر آنچه شرکت پراپ برای شما تعیین کرده است را تعیین کنید.

تعیین محدودیت خود روزانه از کاهش به شما کمک می‌کند تا کنترل بیشتری روی فعالیت‌های تجاری خود داشته باشید و در مرحله ارزیابی موفقیت یابید.

۳. کار کردن داخل پارامترهای Drawdown

فرض کنید که شما در یک حساب چالش شرکت پراپ با موجودی ۱۰,۰۰۰ دلار و محدودیت کاهش روزانه ۴٪ در حساب خود معامله می‌کنید. این به معنای این است که شما می‌توانید در هر معامله روزانه حداکثر ۴٪ از ۱۰,۰۰۰ دلار (۴۰۰ دلار) از موجودی حساب خود را از دست دهید قبل از اینکه در چالش ناموفق شوید.

برای مدیریت مطمئن‌تر این محدودیت Drawdown، شما باید اندازه ریسک خود را تنظیم کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که فقط حاضر به ریسک کردن بیشتر از ۲٪ تا ۳٪ از موجودی خود در هر معامله روزانه نباشید. این به شما کمک می‌کند تا در محدودیت کاهش روزانه خود بمانید و موجودی حساب خود را حفاظت کنید.

همچنین، برای مدیریت Drawdown خود خوب اطمینان حاصل کنید که بیشتر از درصد تعیین شده از موجودی را از دست ندهید. اگر با حساب ۱۰,۰۰۰ دلاری معامله می‌کنید و Drawdown کلی ۱۰٪ باشد، از دست دادن بیشتر از مجموع ۱,۰۰۰ دلار در طول عمر حساب خود نداشته باشید.

Drawdown

۴. تمرکز بر مدیریت زیان‌های خود

اگر بر مدیریت زیان‌های خود تمرکز داشته باشید، احتمالاً بیشتر از چالش‌ها عبور کرده و تریدر پراپ فرم خواهید شد. قبل از هر معامله، باید Drawdown زیان حداکثری خود را ارزیابی کنید. این مقدار پولی است که برای از دست دادن در معامله حاضر هستید. بعد از ارزیابی حداکشش زیان حداکثری خود، می‌توانید سفارش محدودیت خسارت خود را به تناسب قرار دهید.

باید توجه داشت که شما همه معاملات را نمی‌برید. با این حال، اگر شما به مدیریت زیان‌های خود تمرکز کنید (با اجرای نکات )، هنوز می‌توانید از چالش عبور کنید و تریدر پراپ شوید.

از حدضرر استفاده کنید

حدضرر برای مدیریت ریسک و محدود کردن Drawdown ضروری هستند. یک حدضرر یک دستور پیش‌تعیین برای فروش یک دارایی با یک قیمت خاص است. این می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت از یک معامله با زیان خارج شوید و زیان‌های خود را کاهش دهید.

از نسبت ریسک به ریوارد استفاده کنید

نسبت ریسک به ریوارد ممکن است در هر معامله گر متغیر باشد، اما بهتر است از یک نسبت ریسک به مزیت محافظه‌کارانه استفاده شود.

اگر شما از این نکات مدیریت Drawdown پیروی کنید، احتمال موفقیت شما در چالش‌های پراپ فارکس و تبدیل شدن به یک تریدر پراپ فرم افزایش خواهد یافت.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *