وقت یا علاقه کافی برای فعالیت در بورس ندارم!

بار دیگر بابت اینکه با آموزش روی خودتان سرمایه گذاری می کنید، به شما تبریک می گوییم!

اگر جزو یکی از دو دسته ی زیر هستید مطالعه مقاله بر شما شدیدا واجب است!

دسته اول: از پول بدتان نمی آید، سود کردن را دوست دارید و از شنیدن سودهای عجیب و غریب اطرافیان تان در بورس خسته شده اید و شما هم می خواهید از سرمایه تان در بورس سود بگیرید ولی به هیچ وجه علاقه ای به معامله کردن و تحمل ریسک سرمایه گذاری را ندارید.

دسته دوم: فرصت و زمان کافی برای یادگیری مفاهیم و الفبای بورس، جهت معامله و سود کردن ندارید. در واقع شما یک کارمند یا کسی هستید که نه وقت یادگیری دارید و نه فرصت معامله کردن.

راهکار

شما با انجام دادن دو کار که ما به شما معرفی خواهیم کرد، می توانید از بورس سود بگیرید و بازارهای سبز رنگ این روزها را از دست ندهید.

یک: صندوق های سرمایه گذاری

تا چه حد با صندوق های سرمایه گذاری آشنایی دارید؟ آیا تا به حال اسم آنها را شنیده اید؟

صندوق های سرمایه گذاری،محلی است که افرادی حرفه ای سرمایه شما را مدیریت کرده و با رعایت اصول مدیریت سرمایه، ریسک سرمایه گذاری شما را کاهش می دهند.

به شما توصیه می کنیم اگر پول خود را در بانک سپرده کرده اید و سود بانکی از این راه دریافت می کنید، هرچه سریع تر درباره صندوق های سرمایه گذاری تحقیق کنید. صندوق ها گزینه های بسیار مناسب تری نسبت به سپرده بانکی هستند. 

بنابراین اگر تخصص کافی برای سرمایه گذاری در بورس ندارید، به صندوق های سرمایه گذاری فکر کنید.

در کل ۲ نوع صندوق سرمایه گذاری وجود دارد، صندوق های با درآمد ثابت و صندوق های با درآمد متغیر.

صندوق های با درآمد ثابت پول شما را دریافت کرده و مثلا سود سالانه ۲۲ درصد را به صورت روزشمار به شما پرداخت می کنند و هر زمانی که خواستید می توانید پول خود را نقد کنید.

صندوق های با درآمد متغیر، امکان ضرر کردن نیز دارند و پول شما را تحلیل گران حرفه ای مورد معامله قرار می دهند و از این طریق در سود و ضرر صندوق شریک خواهید بود.

لازم به ذکر است اکثر صندوق های سرمایه گذاری اخیرا سودهای حتی ۲۵۰ درصدی در سال ۹۸ بین اعضای خود تقسیم کرده اند و بعلت حرفه ای بودن تحلیل گران صندوق ها، کمتر صندوقی دچار ضرر و زیان شده است.

در مقاله بعدی (ایسنتاگرام چرتکه) به طور مفصل انواع صندوق ها را بررسی کرده و سوابق آن ها را تحلیل می کنیم.

 

دو: عرضه اولیه

کمتر کسی است که با عرضه اولیه ها در بورس و سودرسانی بی دردسر آن ها آشنایی نداشته باشند، به هر حال اگر آشنایی ندارید، نگران نباشید، لازم است بدانید عرضه اولیه ها، همان سهم هایی هستند که برای اولین بار در بورس عرضه می شوند و برای اینکه برای سرمایه گذاران جذاب باشند و افراد میل به خرید آن ها داشته باشند، قیمتی زیر قیمت واقعی برای آن ها در نظر گرفته می شود و سود کردن با خرید سهام عرضه اولیه قطعی است.

در صورتی که می خواهید درباره عرضه اولیه بیشتر بدانید مقاله “همه چیز درباره عرضه اولیه” را مطالعه فرمایید.

 

راه های ارتباطی:

اگر احتیاج به پشتیبانی و مشاوره رایگان دارید از طریق صفحه “ارتباط با ما” در سایت و یا پیج اینستاگرام چرتکه به نشانی Chortkee_academy@ سریعا پاسخ شما را خواهیم داد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *