نوسان گیری در بازار

۳
(۲)

نوسان گیری در بازار های مالی

نوسانات بازار و نوسان گیری یک چشم انداز فریبنده برای معامله گران می باشد و در صورتی که مایل به پذیرش ریسک اضافی هستید، فرصت بازدهی سریع را ارائه می دهد.

وقتی بازارها در حال حرکت هستند، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا در عین حال که ریسک خود را کنترل کنید، سودآور بمانید.

۱.از خطوط روند استفاده کنید

خطوط روند یک ابزار ارزشمند برای نوسانات معاملاتی هستند. آنها شما را قادر می سازند تا سر و صدا را کاهش دهید و روند زیربنایی یک بازار را مشاهده کنید، حتی زمانی که بازار با نوسانات صعودی و نزولی گسترده مواجه است.

از خط روند استفاده کنید

قبل از اینکه به فکر باز کردن یک موقعیت در یک بازار بی ثبات باشید، برخی از خطوط روند را ترسیم کنید تا مطمئن شوید که دقیقاً عملکرد کلی آن چگونه است. همچنین این کار ارزش شناسایی محل شکل گیری سطوح کلیدی حمایت و مقاومت را دارد. به یاد داشته باشید که حمایت قبلی اغلب به مقاومت تبدیل می شود و بالعکس.

۲.فقط دنبال گله نباشید(دنباله رو جمع نباشید)

یکی از دلایل مهم نوسانات بازار، ذهنیت “گله” است.

همانطور که معامله گران بیشتر و بیشتری به سمت یک دارایی می روند، قیمت آن را بیشتر می کنند. این باعث می شود تا معامله گران بیشتری به این فرصت بپیوندند، که فقط به روند می افزاید.

در حالی که سوار شدن بر این گرایش‌ها می‌تواند سود خوبی را به همراه داشته باشد، به ندرت ایده خوبی است که فقط به دلیل FOMO معامله کنید: ترس از دست دادن یک فرصت محبوب.

در عوض، مطمئن شوید که تحقیقات خود را به درستی انجام می دهید. هنگامی که ذهنیت گله تغییر می کند، همه چیز می تواند به سرعت زشت شود.

دنباله رو جمع نباشید

البته، اگر فکر می کنید یک روند فاقد ماهیت است، می توانید دیدگاه مخالفی نیز داشته باشید. با این حال، بازارها می توانند برای مدت طولانی غیرمنطقی باقی بمانند. بنابراین قبل از اینکه برخلاف یک روند معامله کنید، مطمئن شوید که این فرصت با برنامه معاملاتی شما مطابقت دارد.

۳.موضع خود را در مورد اخبار زودهنگام بگیرید

هنگامی که رویدادهای مهم بازار، مانند NFP، اعلام نرخ بهره و موارد دیگر رخ می دهند، بهترین گزینه ممکن است این باشد که به طور کامل از بازارهای مرتبط دور بمانید. با این حال، اگر می‌خواهید فال‌آوت را معامله کنید، باید مطمئن شوید که موقعیت خود را قبل از انتشار نسخه خبر باز کرده‌اید .

برای انجام این کار، باید تحقیقات زیادی انجام دهید تا بتوانید تماس خود را در مورد اینکه چگونه انتشار خبر بر بازارهای انتخابی شما تأثیر می گذارد، انجام دهید.

ارزش بررسی هر نسخه مرتبط دیگری را دارد که ممکن است اشاره ای به رقم نهایی ارائه دهد. برای مثال، اگر NFP معامله می‌کنید، می‌توانید با بررسی گزارش اشتغال ADP، ادعاهای بیکاری و موارد دیگر، معیاری از اشتغال کلی در ماه را بدست آورید.

زمانی که بتوانید حدس بزنید که این نسخه در کجا قرار خواهد گرفت، می توانید تصمیم بگیرید که چگونه ممکن است در بازارها اجرا شود. با این حال، به یاد داشته باشید که پیش‌بینی‌های تحلیلگران برای عرضه معمولاً در اوایل قیمت گذاری می‌شوند. اگر فکر می کنید که تحلیلگران به درستی متوجه شده اند، ممکن است اصلاً نوسانات زیادی وجود نداشته باشد.

۴.پر کردن شکاف

ما قبلاً دیده‌ایم که چگونه بازارها می‌توانند از قیمتی به قیمت دیگر در زمانی که معاملات یک شبه یا در آخر هفته بسته می‌شوند، «جهش» کنند. اغلب، با بازگشت به قیمت بسته شدن قبلی خود، شکاف را پر می کند.

در مثال بالا، AUD/USD در یک آخر هفته به دلیل برخی داده های اقتصادی ضعیف از چین، ۳۵ واحد فاصله داشت. اما پس از آن، طی ۱۲ ساعت آینده، به طور پیوسته به قیمت اصلی خود صعود کرد.

پر کردن شکاف ها

یک راه ساده برای داد و ستد نوسانات، جستجوی این شکاف ها و معامله بازده بعدی به قیمت پیش از شکاف است. اما درست مانند هر استراتژی، هر بار کار نمی کند. بنابراین مطمئن شوید که ایستگاه ها و اهداف خود را در سطوح معقول قرار دهید

۵.مدیریت فعال موقعیت ها

مدیریت فعال پوزیشن های باز نیاز به رویکرد عملی تری نسبت به پایبندی به برنامه معاملاتی شما دارد. به جای اینکه معامله خود را هنگامی که به هدف سود یا حداکثر ضرر شما رسید، ببندید، آنها را تغییر می دهید تا تغییرات در بازار را منعکس کنند.

متداول ترین روش برای دستیابی به این امر تنظیم حد ضرر است. هنگامی که موقعیت شما به سطح سود مشخصی رسید، استاپ خود را به قیمت فعلی بازار نزدیک می کنید.

این امر ضرر احتمالی شما را از معامله کاهش می دهد و در نهایت به این معنی است که می توانید شروع به قفل کردن مقداری سود کنید که به شما امکان می دهد بازده کل بالاتری را هدف قرار دهید.

نکته: شما فقط باید حد ضرر خود را در جهت معامله خود حرکت دهید:

  1. در یک موقعیت طولانی، فقط استاپ ضرر را به سمت بالا حرکت دهید
  2. در زمان کوتاه کردن، فقط استاپ لاس را به پایین ببرید

معامله گران اغلب با انتقال حد ضرر خود به نقطه ای که در آن وارد معامله شده اند، شروع می کنند. وقتی حد ضرر شما برابر با قیمت افتتاحیه شما باشد، هیچ ضرری از موقعیت خود مشاهده نخواهید کرد، حتی اگر بازار معکوس شود، مگر اینکه از حد ضرر شما بگذرد.

چه زمانی باید استاپ خود را حرکت دهید؟

برخی از معامله گران فقط در شرایط خاص حد ضرر خود را جابه جا می کنند. به عنوان مثال، ممکن است منتظر بمانند تا بازار به یک پلاتوی قیمتی جدید برسد، سطح حمایت/مقاومت کلیدی را بشکند یا به سمت یک الگوی تثبیت حرکت کند.

از طرف دیگر، می‌توانید سطوحی را تعیین کنید که در آن حد ضرر خود را حرکت دهید. به عنوان مثال، می توانید هر زمان که بازار ۵۰ درصد از کل ریسک اولیه شما حرکت کرد، حد ضرر خود را تغییر دهید.

 

 

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد آرا: ۲

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *