۰
(۰)

تریدر پراپ: ” با حدضررتان کنار بیاید و بپذیرید”

در این مقاله قصد داریم مصاحبه های انجام شده توسط شرکت پراپ تریدینگ ftmo با تریدرهای موفق را برای شما شرح دهیم. در این مقاله شما یاد می گیرید حدضرر در ترید عضوی جدا نشدنی در دنیای معاملات است. بدون پذیرفتن آن شما بدون موفقیت از این بازار خارج خواهید شد. سلسه ترید های شما بصورت انتقامی، میتواند حساب پراپ و یا حتی ریل شما را دچارر خسارت زیادی کند. بنابراین همراه باشید با نصحیت ها و داستان های تریدرهای موفق.

“زیان‌ها بخشی عادی از معامله‌گری هستند و یادگیری برای پذیرفتن آن‌ها می‌تواند از معامله بیش‌ازحد جلوگیری کند.”

معامله کردن در بازار فارکس بدون زیان امکان‌پذیر نیست، همانطور که هر کسی که تا به حال امتحان کرده است باید بداند. پذیرفتن این اصل اساسی معامله‌گری منجر به بهبود روانی و افزایش عملکرد برای بسیاری از معامله‌گران شده است.

تریدر محمد: “اشکالی ندارد که یک معامله با زیان داشته باشیم.”

چه موردی در طول چالش پراپ برای شما دشوارتر بود و چگونه موفق شدید که با آن مقابله کنید؟

من اولین چالش پراپ تریدینگ خود را در فوریه ۲۰۲۳ شروع کردم و چندین بار به دلیل اندازه موقعیت‌ها در چالش شکست خوردم. اما پس از مدتی پیشرفت و پایبندی به برنامه معاملاتی‌ام، در نهایت به یک رویکرد محاسبه‌شده‌تر رسیدم که خسارات پتانسیلی را که ممکن بود در هر معامله تحمل کنم در نظر می‌گرفتم و در نهایت موفق شدم.

چه موردی در طول چالش پراپ تریدینگ آسان‌تر از انتظارتان بود؟

آسان‌تر است که چالش را با کمترین استثناءها پشت سر بگذارید. من می‌خواهم از تیم FTMO به خاطر دوره معاملات نامحدود تشکر کنم که به من آرامش بخشی داد و به من امکان معامله بدون شتاب داد. با وجود اینکه دوره چالش بدون محدودیت زمان داشتم، فقط ۷ روز معامله کردن برای تکمیل  چالش به طول انجامید چرا که شتاب نمی‌گرفتم و معامله را در وضعیت FOMO یا ترس از دست دادن سود، انجام نمی‌دادم.

چه موردی در طول چالش پراپ دشوارتر از انتظارتان بود؟

در چند چالش اول خود، می‌خواستم سریعاً آن‌ها را به پایان برسانم و معامله‌گر پراپ شوم و این بخش دشوارترین بخش بود. مهم است که به برنامه و استراتژی خود پایبند بمانید و معامله بیش از حد نکنید.

چگونه با احساساتتان برخورد کردید وقتی در یک معامله با زیان بودید؟

اشکالی ندارد که در یک معامله با زیان باشیم. معاملات همیشه به تناسب برنامه پیش نمی‌روند. به طور عمومی من یک استراحت کوتاه می‌گیرم و برای تنظیم معاملات جدید با انرژی تازه باز می‌گردم.

در ادامه قصد داریم برآیند حساب معاملاتی شخص در شرکت پراپ تریدینگ FTMO بررسی کنیم

تریدر موفق

“من به اقبال و شانس در معامله‌گری یا هر کسب و کار دیگری اعتقاد ندارم.”

در ادامه مقاله قصد داریم مصاحبه انجام شده با معامله گر موفق شرکت پراپ تریدینگ ftmo بنام  Jomon را بخوانیم. همچنین در پایان مقاله می توانید استیتمنت حساب پراپ تریدینگ این شخص را مشاهده کنید.

چگونه احساسات خود را در معاملاتی که در آنها می‌بازید کنترل می‌کردید؟

کنترل احساسات، دشوارترین درسی بود که تا زمانی که به معامله‌گری مشغول بودم، یاد گرفتم. هنگامی که نسبت به سود و زیان به درستی مدیریت نمی‌شد، احساسات به شدت بالا می‌رفت. کار کردن زیاد، بزرگ‌ترین دلیل برای ناپایداری احساسی من بود، و من به این وضعیت‌ها با جایگزینی کارهای زیاد با معاملات انضباطی پیروز شدم. حتی اگر همه تطابق‌ها حمایت می‌کردند و معامله به زیان می‌پیوست، همیشه یک دفتر معاملاتی تهیه می‌کردم و مسیر معامله‌گری خود را ارزیابی می‌کردم تا بفهمم کجا اشتباه کرده‌ام. در آن روز خاص، معامله دیگری نمی‌کردم و وقت را با برخی از فعالیت‌های دیگر سپری می‌کردم.

چه چیزی شما را به ادامه معامله‌گری الهام می‌دهد؟

من با چالش‌های مختلفی مواجه شدم و از جمله چالش‌های مالی. در آن زمان با معامله‌گری فارکس آشنا شدم و به اولین سمینار رفتم. همانطور که می‌دانید، به عنوان یک معامله‌گر مبتدی، از قابلیت سودآوری و نحوه توضیح دهنده در مورد معامله بسیار هیجان‌زده بودم. با وجود چالش های زیاد، توانستم مقداری وام گرفته و در یکی از کارگزاران به معامله‌گری فارکس سرمایه‌گذاری کنم. در عرض چند روز، سرمایه‌ام را کاملاً از دست دادم و در معرض معامله‌گری به همراه مشکلات مالی و دیگر مشکلات قرار گرفتم. تصمیم به یادگیری معامله‌گری فارکس گرفتم و این تبدیل به یک علاقه شد و من تا یک سال و نیم روزانه ۱۰-۱۲ ساعت وقت صرف مطالعه و یادگیری فرآیند معامله‌گری کردم. همچنین شروع به تماشای ویدیوهای موفق معامله‌گران از جمله برندگان FTMO در پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب کردم. این موضوع بسیار الهام‌بخش برای من بود و این آغاز مسیر معامله‌گری من بود.

آیا برنامه‌ای معاملاتی دارید و آیا به صراحت آن را رعایت می‌کنید؟

بله، من یک برنامه معاملاتی دارم و همیشه تلاش می‌کنم که در هر موقعیت انتخاب شده از جمله کالا، ارز و شاخص‌ها، حداکثر سود را بگیرم. همیشه یک چارچوب زمانی و ساعات معاملات را انتخاب می‌کنم و همیشه پایبند به مبانی مرتبط با ابزار انتخابی می‌مانم.

چگونه عامل شانس را از معامله‌گری خود حذف کردید؟

به صراحت، من به هیچ اقبالی به شانس در معامله‌گری یا هر کسب و کار دیگری اعتقاد ندارم. به جای این موضوع، اعتقاد دارم که در معامله‌گری یا هر کسب و کار دیگر، تنها ویژگی‌های مثل تلاش، کار سخت، صبر و یادگیری مداوم اهمیت دارند. شاید برخی معامله‌گران اخبار و اطلاعات به دنبال شانس بگردند و معامله اخبار شبیه به بازی ورزشی رایج است.

چه چیزی در طی چالش پراپ تریدینگ دشوارتر از انتظارات شما بوده است؟

یکی از چالش‌ها در طی مرحله چالش های پراپ تریدینگ، از دست دادن معامله در لحظه دقیقی که به سود می‌رسد، بود. گاهی اوقات بازار قبل از رسیدن به هدف تعیین شده دور می‌شود و من باید کل تجزیه و تحلیل معامله را از ابتدا دوباره انجام دهم.

به عنوان معامله‌گری که تا به امروز تجربه‌ای کامل از این صنعت پیشه دارید، چه نصیحت اصلی به معامله‌گران تازه‌کار می‌دهید؟

یک معامله‌گر تازه‌کار همیشه به یک منتور نیاز دارد تا او را هدایت کرده و به انضباط برساند. معامله‌گران تازه‌کار هرگز نباید در نخستین روزهای معامله‌گری به ایجاد ثروت فکر کنند؛ به جای این موضوع، باید بر توسعه مهارت‌های خود تمرکز کنند، تلاش‌های زیادی برای موفقیت انجام دهند. آن‌ها باید بر روی حساب‌های آزمایشی یا دمو، تمرین کنند و بعد از آن که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند، معاملات  پراپ را  آغاز کنند که در آنجا صبر و انضباط را به عمق یاد خواهند گرفت. با توسعه مهارت، ثروت خود به دنبال خواهد آمد.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *