سیگنال خرید

سیگنال خرید


۴.۴
(۲۰)

هرکدام از ما محال است یک سرمایه گذار در بازار بورس باشیم و با پیشنهادات مختلف خرید سهم های مختلف روبرو شده و سرگردانی را تجربه نکرده باشیم.

اگر شما هم برای یافتن سیگنال خرید مناسب با چالش مواجه شده اید حتما این مقاله را مطالعه کنید!

کادر برترین تقاضا :

از میان سهم های زیر، هرکدام که پس از ۸% رشد، همچنان به روند صعودی خود ادامه دادند، گزینه خوبی برای خرید بوده و در صورتی که فرصت ورود بدهند، می­توانیم در آنها ورود داشته باشیم و خرید انجام دهیم.

عرضه و تقاضا

 

کادر برترین عرضه :

سهم هایی که اخیرا اصلاح سنگین داشته اند را در نظر بگیرید.

در صورتی که پس از اصلاح سنگین، مشاهده کردیم که آن سهم به مقدار سنگین خریداری می­شود، می توانیم بعنوان سیگنال خرید روی این سهم حساب باز کرده و تقریبا می توانیم با خیال راحت خرید کنیم.

اما نکته­ ی اساسی:

اگر سهمی در سبد داریم و چنین اتفاقی برای آن اتفاق افتاد، یعنی در لیست بیشترین عرضه قرار گرفت، باید ۶ دانگ حواس مان را جمع کنیم و به حد ضرر خود پایبند باشیم.

 

کادرهای جادویی

و برای بازار فرابورس مطابق تصویر زیر عمل می کنیم:

کادرهای جادویی

کادر بیشترین حجم معاملات:

چشم از این کادر بر ندارید با نگاهی به این کادر می­توان حمایت ها و مقاومت ها و حتی بعضی از سهم های شارپ که گروه ها روی آن فعالیت می­کنند نیز پی ببرید. مخصوصا وقتی اسم سهمی را می بینیم که گمنام است و تعداد سهام زیادی ندارد، با اطمینان می توانیم به این نکته پی ببریم که اتفاقات بسیار خوبی برای سهم در راه است!

عکس این موضوع نیز صادق است، بطوریکه اگر اسم سهمی را در کادر بیشترین حجم معاملات مشاهده کردیم و سهم به مقاومت خود رسیده بود (عرضه از تقاضا پیشی گرفته بود)، احتمال ریزش سهم از این نقطه وجود دارد.

همچنین می توان گفت اگر سهم موجود در کادر بیشترین حجم معاملات در نقطه مقاومت خود باشد، می توان با احتمال بالا نزول را برای این سهم در نظر گرفت.

بطور خلاصه:

در نزدیکی حمایت آغاز یک حرکت صعودی

در نزدیکی مقاومت آغاز روند نزولی

حجم

و اما اگر از این روش برای بررسی استفاده می کنید نکات استثنایی زیر را نیز فراموش نکنید!

(طبق تئوری حراج عرضه و تقاضا باعث حرکت قیمت می شود. زمانی که تقاضا از عرضه پیشی بگیرد باعث بالارفتن قیمت و زمانی که عرضه از تقاضا پیشی بگیرد باعث کاهش قیمت می شود. حال که این نکته را یاد گرفتیم، مقاله را پیگیری می کنیم.)

نکته اول: سهمی که در مقاومت با حجم بالا همراه با تقاضا به احتمال بالا در حال شکستن مقاومت است.این تقاضای بالاست که مقاومت را می شکند.

 نکته: حجم بالا یا صف خرید( صف خرید نشانه تقاضای بالاست) در کف قیمتی مطلوب و حجم کم در کف قیمتی بد است. حجم بالا و عرضه صف خرید در مقاومت نشانه بد و انجام معامله کم به شرط صف خرید سنگین در مقاومت نشانه خوبی است.

نکته: حجم بالا و عرضه صف خرید در مقاومت و سقف قیمتی بد و حجم کم به شرط صف خرید سنگین در مقاومت خوب است.

جان کلام:

حجم بالا=خبری در راه است=تغییر روند یا قدرتمند شدن روند

(حجم بالا در کف معاملاتی تغییر روند نزولی به صعودی و حجم بالا و تقاضای سنگین سقف معاملاتی نشان دهنده ادامه روند صعودی)

مطالب اولیه از ورود و خروج پول هوشمند را یاد گرفتیم، در مقاله بعدی بطور مفصل در رابطه با ورود و خروج پول هوشمند صحبت خواهیم کرد…

 

 

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۴.۴ / ۵. تعداد آرا: ۲۰

۱۳ دیدگاه ها

 • درود بر شما
  سپاس از اینکه آموزه‌های ارزشمند خود را با ما همرسانی (اشتراک) می‌کنید.
  پرسش؛ چگونگی گزینش (انتخاب) سهم را هم اگر توضیح بفرمایید سپاسگزار می‌شوم
  پاینده باشید

 • با سلام
  وقت بخیر
  در قسمت
  کادر بیشترین حجم معاملات:
  فرموید:
  »همچنین می توان گفت اگر سهم موجود در کادر بیشترین حجم معاملات در نقطه مقاومت خود باشد، می توان با احتمال بالا نزول را برای این سهم در نظر گرفت.«
  سوال: اگر حجم معاملات بالا باشد و قدرت خریداران بیشتر باشد ، می توان نتیجه گرفت ، احتمال زیاد سهم صعود می کند/؟؟
  با احترام و تشکر

 • با سلام
  نکات مفید مطرح شد ولی افسوس که از آیین نگاش و از جمله ویرگول و حتی فعل جمله به ویژه در قسمت «نکات استثنایی» استفاده نشد این ایراد سبب برداشت های چندگانه و بعضا عدم درک درست مقصود نویسنده است.
  چه نیازی است که به جای بیان شیوه فارسی، به سبک ثقیل روی آوریم؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *