۳.۷
(۱۰)

بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس چه زمانی است؟

دانستن بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس در موفقیت معاملاتی شما بسیار مهم است.

در حالی که این موضوع مخصوصاً برای اسکالپرها و معامله‌گران روزانه صادق است، حتی سوئینگ تریدرها نیز می‌توانند با انجام معامله در پررونق‌ترین زمان روز سود زیادی ببرند.

هزینه تراکنش پایین تر، نوسانات قیمتی بیشتر از حد متوسط و فرصت های معاملاتی بیشتر، همگی با زمان و موقع انجام معاملات ارتباط نزدیکی دارند.

در این مقاله، بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس را پوشش خواهیم داد و مزایای اصلی این مقوله را برای عملکرد معاملاتی شما توضیح خواهیم داد.

چگونه سبک معاملاتی شما بر نقاط ورود شما تأثیر می گذارد؟

سبک معاملاتی شما تأثیر عمده ای در زمان معامله کردن تان در بازار فارکس دارد. به عنوان یک قاعده کلی، سبک‌های معاملاتی کوتاه‌مدت به زمان‌بندی دقیق‌تری برای ورود به بازار نسبت به سبک‌های معاملاتی بلندمدت نیاز دارند.

این بدان معناست که اسکالپرها و معامله‌گران روزانه باید توجه ویژه‌ای به زمان انجام معامله خود داشته باشند، زیرا سشن های معاملاتی با نقدینگی کمتر ممکن است هزینه‌ تراکنش بالاتری به همراه داشته باشد و سود بالقوه آنها را کاهش دهد.

اگر معاملات زیادی در طول روز باز می کنید، تعیین زمان بندی مناسب می تواند روز معاملاتی شما را بسازد یا اینکه کاملا از بین ببرد.

سوئینگ تریدرها و معامله گران موقعیتی کمتر تحت تأثیر زمانی که معامله می کنند قرار می گیرند. چراکه افق سود کلی و افق معاملاتی آنها در مقایسه با اسکالپرها و معامله گران روزانه خیلی بزرگتر است.

مقاله سشن های معاملاتی فارکس به زبان ساده را نیز بخوانید.

سشن های اصلی معاملات فارکس

برای تعیین بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس، باید از نحوه عملکرد بازار آگاه باشید.

فارکس یک بازار خارج از بورس است که در آن ارزها در سشن های معاملاتی فارکس معامله می شوند. برخلاف بازار سهام که در آن سهام در تالار بورس معامله می شود، هیچ صرافی متمرکزی در فارکس وجود ندارد.

در عوض، ارزها در مراکز مالی بزرگ در سراسر جهان خرید و فروش می شوند که به آنها سشن های معاملاتی فارکس می گویند.

مهم ترین آنها سشن نیویورک، لندن، سیدنی و توکیو است که در مناطق زمانی مختلف انجام می شود و بازار فارکس را ۲۴ ساعت شبانه روز و ۵ روز هفته فعال نگه می دارد.

به طور کلی، اگر به دنبال معامله ارزهای آسیایی و جفت های متقابل شان هستید که شامل دلار استرالیا، دلار نیوزلند یا ین ژاپن است، می توانید این کار را در طول سشن های معاملاتی آسیایی (سیدنی و توکیو) انجام دهید.

جدا از دلار آمریکا که در تمام سشن ها به شدت معامله می شود، ارزهای آسیایی بیشترین گردش مالی شان در زمان باز بودن بازارهای آسیایی می باشد. این یعنی نوسانات قیمتی بیشتر و اسپردهای کمتر روی معاملاتی که شامل ارزهای آسیایی می شود؛ که یک مزیت بزرگ برای معامله گران روزانه و اسکالپرها است.

سشن معاملاتی

ساعت جهانی

بوقت تهران

در نیمه اول سال

بوقت تهران

در نیمه دوم سال

سیدنی

۲۲:۰۰ تا ۷:۰۰۲:۳۰ تا ۱۱:۳۰۱:۳۰ تا ۱۰:۳۰

توکیو

۲۳:۰۰ تا ۸:۰۰

۳:۳۰ تا ۱۲:۳۰۲:۳۰ تا ۱۱:۳۰
لندن۷:۰۰ تا ۱۶:۰۰۱۱:۳۰ تا ۲۰:۳۰

۱۰:۳۰ تا ۱۹:۳۰

نیویورک۱۲:۰۰ تا۲۱:۰۰۱۶:۳۰ تا ۱:۳۰

۱۵:۳۰ تا ۰۰:۳۰

 

همپوشانی لندن-نیویورک – بهترین زمان روز برای معامله در بازار فارکس

بازار فارکس روزانه حدود ۵ تریلیون دلار گردش مالی دارد و سشن های لندن و نیویورک همچنان بیشترین سهم را در حجم معاملات دارند.

دلار آمریکا همچنان فعال ترین ارز در بازار است که تقریباً ۸۸ درصد از معاملات فارکس را شامل می شود و همه اخبار مهم مرتبط با دلار آمریکا با گشایش سشن نیویورک منتشر می شود.

از سوی دیگر، سشن لندن همچنان با بیشترین گردش مالی روزانه باقی مانده است و حدود ۳۷ درصد از کل معاملات فارکس آغاز شده در یک روز را پوشش می دهد.

  همپوشانی لندن-نیویورک، زمانی از روز است که دو سشن بزرگ معاملاتی فارکس هر دو باز هستند، معامله‌گران بیشترین نوسان قیمت و کمترین اسپرد را برای معامله در بازار دریافت می‌کنند.

همپوشانی لندن-نیویورک از ساعت ۱۲:۰۰ به وقت گرینویچ شروع می شود و از دوشنبه تا جمعه در ساعت ۴:۰۰ به وقت گرینویچ بسته می شود.

بهترین زمان روز برای معامله در بازار فارکس

سخن پایانی

برای معامله گران روزانه و اسکالپرها، بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس، همپوشانی لندن-نیویورک است که کمترین اسپرد و بیشترین نوسان قیمت را داراست. علاوه بر این، اخبار مهم فارکس در ابتدای سشن نیویورک منتشر می شود که می تواند تأثیر زیادی در باقی روز معاملاتی داشته باشد.

اگر از اسپرد ثابت کارگزاری استفاده می کنید که هیچ. اما در حالتی که اسپرد شناور است، تفاوت بین قیمت پیشنهادی و درخواستی – به طور مداوم در طول روز تغییر می کند. بنابراین از معامله باز کردن در خارج از تایم سشن های معاملاتی اصلی خودداری کنید، زیرا ممکن است نقدینگی در بازار همچنان کم باشد و اسپرد بالا باشد.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۳.۷ / ۵. تعداد آرا: ۱۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *