صرافی های ارز دیجیتال همواره مشمول ریسک های غیر قابل پیش بینی هستند و این موضوع برای صرافی های داخلی چندین برابر می تواند باشد. در واقع تا زمانی که قانون خاصی در کشور ما برای صرافی های ارز دیجیتال وجود ندارد، نمی توان نظر قطعی داد. در این مطلب، مشکلاتی را ذکر کرده ایم که یا تا به حال با آن ها برخورد داشته اید و یا در کار با صرافی داخلی ارز دیجیتال با آن ها برخورد خواهید داشت.

اگر یک مبتدی هستید، باید یاد بگیرید چطور در یک صرافی ایرانی حساب باز کنید و بتوانید با این کار، سرمایه خود را وارد بازار پرسود ارز های دیجیتال کنید. بهتر است برای شروع با صرافی ایرانی پر کاربری مثل نوبیتکس کار کنید. در صورتی که با کد ریفرال چرتکه در سایت نوبیتکس ثبت نام کنید، از ۱۰ درصد تخفیف کارمزد معاملات خود بهره مند خواهید شد، کافی است از اینجا ثبت نام خود را انجام دهید.

در این مقاله بدون هیچ حاشیه ای در نظر داریم تا روش خرید بیت کوین را به شما آموزش دهیم، در ابتدا هدف خود را از خرید بیت کوین مشخص کنید آیا می خواهید بلند مدتی سرمایه گذاری کنید یا کوتاه مدتی؟

چگونه بیت کوین بخریم؟

بسته به هدف سرمایه گذاری راه های مختلفی برای خرید بیت کوین وجود دارد.
اگر بیت کوین را می خواهید بلند مدتی نگه داری کنید بهتر است از کیف پول ها مانند Trust یا Coinomy استفاده کنید.

اگر هدف مان کوتاه مدتی یا همان ترید کردن است بهتر است از صرافی ها استفاده کنیم، صرافی های  داخلی (نوبیتکس) و یا خارجی (بایننس).

حتی اگر بخواهیم با صرافی خارجی کار کنیم باید واریز ریالی را از طریق یکی از صرافی های داخلی انجام دهیم.

چطور بیت کوین بخریم؟

در ادامه کار کردن با صرافی نوبیتکس را به شما یاد می دهیم:

  1. از طریق این لینک در نوبیتکس ثبت نام کنید.
  2. راستی آزمایی مورد نظر سایت را انجام دهید و سپس وارد حساب کاربری خود بشوید.
  3. به قسمت حسابداری رفته، روی گزینه واریز ریالی کلیک کنید و مبلغ خود را انتخاب کنید.
  4. فرض کنید می خواهید بیت کوین بخرید،در صفحه ی اصلی بیت کوین را انتخاب کرده و قسمت سفارش خرید مبلغ خرید خود را مشخص کنید.
  5. سفارش را ارسال کنید.
  6. در قسمت موجودی می توانید بیت کوینی که خریدید را مشاهده کنید.

۴ نکته درباره کار با صرافی ارز دیجیتال

در صرافی های داخلی قیمت بیت کوین را برحسب ریال می زند که کارآمد نیست برای مشاهده ی قیمت بیت کوین برحسب تتر یا همان دلار آمریکا در صرافی نوبیتکس در بالای صفحه به قسمت بازارهای حرفه ای بروید، تمام ارزهایی که در صرافی وجود داشته باشد را می توانید بر حسب ارز دیگری قیمت آن را مشاهده کنید.

صرافی ایرانی ارز دیجیتال

 

به یاد داشته باشید هر تتر معادل یک دلار آمریکا است.

سوال دومی که ممکن است به آن برخورده باشید این است که برای انتقال از صرافی های ایرانی به بایننس آیا مشکلی وجود دارد یا خیر؟

تا به حال به چنین مشکلی برنخورده ایم ولی از آنجایی که صرافی بایننس اعلام کرده با ایران کار نمی کند نمی توان با قطعیت گفت که هیج زمان چنین مشکلی وجود ندارد.

اگر در مورد امنیت صرافی های ایرانی تردید دارید باید بگوییم اگر امنیت برای شما مهم است بهترین راه این است که با کیف پول ها کار کنید مانند کوینومی ولی توجه داشته باشید که این کیف پول ها به درد سرمایه گذاری بلند مدت می خورند.

به عنوان توصیه سرمایه های زیر ۱۰۰ میلیون رو در صرافی های ایرانی نگه داری کنید.

بزرگترین مزیت صرافی های ایرانی امکان واریز و برداشت ریالی آن هاست.

در بازارهای نزولی نقدشوندگی در بازارهای نزولی پایین است.

در صرافی های ایرانی معاملات اهرمی یا دو طرفه هم وجود ندارد.

به عنوان توصیه برای انتقال وجه در صرافی ها بسیار احتیاط کنید چرا که در صورتی که خطایی در ارائه آدرس کیف پول مقصد یا هر خطای دیگری داشته باشید، پیگیری و اصلاح تراکنش سخت و معمولاً ناممکن است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *