[row]

[col span=”1″ span__sm=”12″]

[/col]
[col span=”10″ span__sm=”12″]

[message_box bg_color=”rgb(251, 251, 251)” text_color=”light” padding=”28″]

دوره آموزش آنلاین الیوت حسین همتی-۵ جلسه

(برای دانلود ایمیل خود را وارد کنید)

 آموزش های امواج الیوت طبیعتاً به صورت زنده یا لایو برگزار خواهند شد. توجه کنید که ظرفیت وبینارها فقط ۱۰۰۰ نفر می باشد و پیش بینی ما این است که افراد حاضر در وبینار بالای ۱۰۰۰ نفر باشند، بنابراین سعی کنید جزو نفرات اول وبینار باشید.

اگر قبل از دیدن این قسمت ها، هیچ پیش زمینه ای از بورس ندارید و مبتدی هستید به صفحه “از کجا شروع کنم” مراجعه کنید.

قسمت های سیو شده از وبینار، را می توانید در ادامه این صفحه دانلود فرمایید.

 

وبینار آموزش الیوت

جلسه اول

حسین همتی

برگزار شده در ۴ شهریور ۹۹

توصیه می کنیم به منظور مصرف بهینه تر اینترنت تان، فیلم را آنلاین ببینید.

اگر فرصت کافی برای تماشای قسمت اول ندارید متن زیر را مطالعه کنید!

زمان مورد نیاز: ۴ دقیقه

مباحث الیوت را می توانیم به دو دسته ی ساده و حرفه ای تقسیم کنیم. در وبینارها سعی می کنیم تا مباحث الیوت را به طور ساده آموزش دهیم.

فرض کنید قصد طی کردن مسیری را داریم. مثلا می خواهیم از تهران به اصفهان برویم. با روش هایی نظیر تکنیکال کلاسیک و پرایس اکشن می توانیم این مسیر را پیش بینی کنیم اما الیوت به ما کمک می کند تا از بالا به این مسیر نگاه کنیم و تمام اتفاقات ممکن را پیش بینی کنیم.

در واقع الیوت ادامه ی مسیر و محتمل ترین مسیر را به ما نشان میدهد.

برای آن که الیوت را یاد بگیریم نیاز است تا با مباحث تکنیکال کلاسیک آشنا باشیم بنابراین توصیه ما به شما این است که فیلم های رایگان سایت چرتکه درباره تحلیل تکنیکال را مشاهده کنید چرا که به منزله ی الفبای الیوت است.

مباحثی که در این دوره یاد می گیریم عبارت است از:

آشنایی با الیوت، انواع سیکل ها، قطر و ترمینال، الگوهای اصلاح، آشنایی با ادونس گیت، الگوهای ترکیبی

در سه جلسه ابتدایی که رایگان است تا آخر سیکل ها الیوت را یاد می گیریم و شما پس از آن می توانید به خوبی نقشه خوانی کنید.

 چرا باید الیوت را یاد بگیریم؟

اولین دلیل آن این است که با استفاده از آن می توانیم رشدهای خیره کننده را شناسایی کنیم به عبارت دیگر ابتدای موج سه صعودی را شناسایی کنیم و سود خوبی از بازار بگیریم.

دومین دلیل آن این است که می توانیم نقاط برگشتی را بشناسیم و در بازار نزولی نوسان گیری کنیم به بیان دیگر تشخیص موج b  نزولی می باشد.

دلیل دیگر آن این است که با استفاده از الیوت می توانیم روند قیمتی سهم را پیش بینی کنیم و لازم به ذکر است که بسیاری از مشاوران حرفه ای از همین روش برای پیش بینی آینده ی قیمتی سهم استفاده می کنند.

پایه و اساس الیوت:

رالف الیوت برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ نمودارهای ۸۰ سال متوالی را بررسی کرد و با آنالیز رفتار سرمایه گذاران فهمید در بازار امواج شکل های خاصی به خود می گیرند.

پس از رالف الیوت، رابرت پریچر مطالعات خود را در امواج صعودی آغاز کرد و فیبوناچی و کانال ها را وارد الیوت کرد.

پس از آن گلن نیلی در زمینه ی امواج صعودی و نزولی مطالعاتی انجام داد و بعد از آن رابرت ماینر با وارد کردن زمان به الیوت سبک معاملاتی جدیدی را اضافه کرد.

در ایران نیز دکتر ژند، استاد بهاری، نیما آزادی، دکتر پشوتن و … در زمینه الیوت کار کردند.

نکته ای که لازم است در این جا گفته شود این است که هیچ قطعیتی در بازار وجود ندارد و بازار بر اساس تحلیل و پیش بینی ما حرکت نمی کند. بنابراین می توان گفت در ۷۰ درصد مواقع الیوت کارآمد خواهد بود.

برای تحلیل از نمودار لگاریتمی استفاده کنیم یا حسابی؟

برای ابزارهای ساده تکنیکال، تغییرات زیاد قیمت (۱۰۰۰-۲۰۰۰ درصد) و بررسی زمان طولانی از نمودارهای لگاریتمی استفاده کنید.

برای تحلیل از نمودار تعدیل شده استفاده کنیم یا تعدیل نشده؟

در ابتدا باید با مفهوم گپ آشنا شویم، گپ ها جهش های قیمتی هستند که باعث می شود در نمودار فاصله ایجاد شود. و به دلایل مختلفی مثل افزایش سرمایه، تقسیم سود در مجمع، باز شدن سهم بدون دامنه ی نوسان این گپ ها ایجاد می شوند.

برای تحلیل از نمودار تعدیل شده استفاده می کنیم. و به عنوان یک نکته می توانید از نمودارهای تعدیل نشده برای پیدا کردن اهداف سهم استفاده کنید. به این صورت که قیمت گذشته ی سهم را ببینیم و پیش بینی کنیم که سهم توانایی پر کردن گپ و رسیدن به قیمت گذشته را دارد یا نه؟

[button text=”دانلود” color=”secondary” style=”link” radius=”6″ link=”https://as3.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/b173126f430f7d28549f96a9ba1d3f7224784090-480p.mp4″ target=”_blank”]

 

وبینار آموزش الیوت

جلسه دوم

حسین همتی

برگزار شده در ۶ شهریور ۹۹

توصیه می کنیم به منظور مصرف بهینه تر اینترنت تان، فیلم را آنلاین ببینید.

 

اگر فرصت کافی برای تماشای قسمت دوم ندارید متن زیر را مطالعه کنید!

زمان مورد نیاز: ۵ دقیقه

در این وبینار قصد داریم زمان حال بازار را مورد بررسى قرار دهیم. در جلسه ى پیش راجع به انواع الیوت صحبت کردیم و اینکه بازار بر اساس تحلیل هاى ما حرکت نمى کند.
قبل از هر چیزى باید بدانیم موج چیست؟
احساسات انسان ها باعث ایجاد عرضه و تقاضا مى شود و عامل اصلى تغییر قیمت هم عرضه و تقاضاست و همین تغییر قیمت کندل ها را در یک روز معاملاتى مى سازد، از کنار هم قرار گرفتن کندل ها امواج به وجود مى آیند.

انواع موج

٢ نوع موج صعودى و نزولى داریم، امواج صعودى امواجى هستند که تعداد و قدرت کندل هاى صعودى از کندل هاى نزولى بیشتر باشد و امواج نزولى امواجى هستند که قدرت و تعداد کندل هاى نزولى بیشتر از کندل هاى صعودى باشد.
امواج در ٢ بعد قیمت و زمان حرکت مى کنند و همین باعث به وجود آمدن امواج جنبشى و هم پوشان مى شود.
امواج در الیوت به دو دسته ى جنبشى(impulse) و هم پوشان(correction) تقسیم مى شوند.

امواج جنبشی

امواج جنبشى امواجى هستند که زمان موج صرف دیدن قیمت هاى بالاتر مى شود و این براى بورس ایران صادق است.

امواج هم پوشان

امواج هم پوشان امواجى هستند که زمان موج صرف دیدن قیمت ها و مناطق قبلى سهم مى شود.
فرض کنید سهم x قرار است حرکتى از نقطه ى الف تا ب داشته باشد:
بازیگر سهم براى این حرکت هم باید فاصله را مدیریت کند و هم زمان را در نظر بگیرید تا حرکت خیلى طولانى نشود.
بنابراین اگر بازیگر بخواهد ۵٠ میلیون برگه سهم بخرد براى جمع کردن این مقدار سهم باید پله اى خرید کند تا افراد دیگر متوجه نشوند و بتواند تمام سهام مورد نظر خود را جمع کند مثلا در ابتداى موج یک، ٣٠ میلیون سهم را مى خرد در این نقطه تابلوخوان هاى حرفه اى که ورود نقدینگى به سهم را بررسى کردند، بازیگرها که تیم تحلیل گر دارند و افرادى مثل مدیر عامل شرکت که اطلاعات رانتى از شرکت دارند وارد سهم می شوند.
در این بازه زمانى از لحاظ اندیکاتورها و تکنیکال سیگنال هاى خوبى نداریم.
پس از آن که بازار حرکت صعودى ۵٠-۶٠ درصدى را انجام داد وارد اصلاح مى شود و افرادى که سود کردند از سهم خارج مى شوند چرا که گذشته ى سهم هم نزولى بوده و مردم ترس از دست دادن دارند.
بازیگر مجددا در این منفى ها مقدارى از سهامى که مدنظرش است را مى خرد و سهم را تا کف اولیه هم نمى آورد چرا که مى خواهد عموم افراد نیز همراه شوند و سهم بخرند، در این مرحله خبر هاى بنیادى خوبى براى سهام مى آید و تکنیکالیست ها نیز بر اساس فیبو و حمایت ها و مقاومت ها وارد سهم مى شوند.
الیوت کارها نیز ابتداى موج ٣ را تشخیص داده و سهم را مى خرند.
بازیگر انتهاى موج ٢ را جایى در نظر مى گیرد که عموم افراد متوجه آن بشوند و در این نقطه کندل هاى خوبى مثل اینگلف و چکش مى زند.

با همین یک تکنیک در الیوت، یکسال تأمین خواهید بود!

در واقع یکى از بهترین و سودسازترین نقاط براى خرید ابتداى موج ٣ است و در یک سال مالى اگر تنها یک سهم را در این محدوده تشخیص دهیم سود بسیار خوبى از بازار گرفته ایم.
پس از موج ٣ صعودى اصلاحى در قالب موج ۴ خواهیم داشت و اکثر مواقع این موج از لحاظ زمانى طولانى خواهد شد و به همین خاطر به موج کثیف یا موج شناسایی معروف است و بسیارى از افراد اینجا سیو سود می کنند
علت نزولى شدن بازار در این نقطه این است که بازیگر مقدارى سهام باید بخرد تا ۵٠ میلیون سهم را تماما خریدارى کرده باشد. پس از اینکه بازیگر تمام سهام خود را خرید سهم حرکتى در غالب موج ۵ صعودى مى زند که این موج خیلى قوى نیست و افراد ناآگاه و خوشبین وارد سهم مى شوند و بازیگر سهام خود را به این افراد مى فروشد.
پس از این ۵ موجى که به موج جنبشى معروف اند اصلاحى در قالب موج هم پوشان خواهیم داشت.

موج های مختلف الیوت چه اسم هایی دارند؟

موج یک موج کوچیکى است و به موج کودک معروف است و قدرت زیادى هم ندارد و مرحله ى تجمیع را شامل مى شود، موج ٢ موج سریعى است، موج ٣ موج جوان است و امکان رشد زیادى هم دارد در واقع مرحله ى مشارکت عمومى است. موج ۴ به موج شناسایى معروف است.

الیوت کار های حرفه ای چه زمانی سیو سود می کنند؟

همانطور که قبلا هم گفتیم در این موج افراد سود خود را شناسایى مى کنند و از سهم خارج مى شوند، موج ۵ به موج پیر معروف است و پس از این موج بازه اصلاح شروع مى شود و به مرحله توزیع هم معروف است.

یک نکته مهم!

نکته ى دیگرى که قابل توجه است در ابتداى موج ٣ و ۵ اوج اخبار مثبت را راجع به سهم داریم و در ابتداى موج سه این نکته ى مثبتى براى ورود است در صورتى که در ابتداى موج ۵ نکته ى منفى اى براى خارج شدن از سهم محسوب مى شود.

وبینار آموزش الیوت

جلسه سوم

حسین همتی

 

 

 

اگر فرصت کافی برای تماشای قسمت سوم ندارید متن زیر را مطالعه کنید!

زمان مورد نیاز: ۳ دقیقه

از نظر عموم مردم بازار این گونه تقسیم بندى مى شود که:

در موج یک افراد ریسک پذیر، در موج ٣ افراد ریسک گریز وارد سهم مى شوند و موج ۵ عموم افراد.
توجه داشته باشید جایى که عموم افراد به سهم وارد مى شوند دیگر نمى توان انتظار رشد چشم گیرى را داشت.

انواع روند:

۴ نوع روند صعودى، نزولى، خنثى و ترمینال داریم و منظور از روند صعودى این است که قیمت سهم بالا برود و روند نزولى آن است که قیمت پایین بیاید در حالى که روند خنثى بازار بین ٢ قیمت بالا و پایین مى شود. ترمینال نیز همان روند خنثى که قیمت با زاویه خاص بالا یا پایین برود.
توجه کنید که هیچ روندى به صورت یک خط نیست و بالا و پایین شدن هاى قیمت، روند را مى سازد.

روند صعودی در امواج الیوت

در امواج الیوت روندى را صعودى مى گوییم که تعداد موج هاى صعودى بیشتر از موج هاى نزولى باشد و روند نزولى دقیقا برعکس روند صعودى است.
به امواج جنبشى فاز صعودى و به امواج هم پوشان فاز نزولى مى گوییم.
امواجى که در جهت روند هستند را موج اصلى و امواجى که در خلاف جهت هستند را موج اصلاحى مى نامیم.
١،٣،۵،a,c امواج اصلى و ٢،۴،b موج هاى اصلاحى هستند.

فراکتال:

شکل هندسى چند جزئى است که مى توان آن را به قسمت هایى تقسیم کرد، به طورى که هر قسمت یک کپى از کل شکل باشد.
در امواج الیوت نیز قضیه فراکتال صدق مى کند و هر سیکل مى تواند ساختار داخلى داشته باشد که همانند سیکل کلى است. بنابراین امواج اصلى داراى ۵ ریزموج و امواج اصلاحى داراى ٣ ریزموج هستند.
به عنوان نکته به خاطر داشته باشید زمانى که دو ۵ موجى در کنار یکدیگر قرار بگیرند تغییر فاز خواهیم داشت به این معنى که از امواج جنبشى وارد امواج هم پوشان مى شویم و برعکس.

همچنین امواج به دو دسته ى ممتد و شتابدار تقسیم مى شوند منظور از موج ممتد این است که ریز موج ها قابل مشاهده باشد و موج شتابدار موجى است که در تایم فریم هاى پایین قادر به ریزموج شمارى نباشیم.

وبینار آموزش الیوت

جلسه چهارم

حسین همتی

برگزار شده در ۲۳ شهریور ۹۹

اگر فرصت کافی برای تماشای قسمت چهارم ندارید متن زیر را مطالعه کنید!

زمان مورد نیاز: ۸ دقیقه

چیزى که باعث تحرک در بازار مى شود دو عامل پول و اخبار است، باید به این توجه کنید که هر اخبارى براى سهم مثبت نیست مثلا اخبارى که در موج سه براى سهم مى آید به جهت افزایش مشارکت در سهم بسیار خبرهاى مثبتى است اما خبرهایى که در موج پنج پخش مى شود به عنوان هشدار براى خالى کردن سهم محسوب مى شود.

همانطور که قبلا نیز گفتیم الیوت به عنوان سیگنال خرید و فروش عمل نمى کند و در واقع بلوغ بازار را نشان مى دهد.

براى آنکه بتوانیم نتیجه ى خوبى از الیوت بگیریم لازم است که ۴ مورد زیر را یاد بگیریم:

١.شناخت سیکل ها و الگوهاى عمومى، به این معنى که بدانیم کى سیکلى شروع مى شود و کى تمام مى شود، همچنین باید الگوها را براى موج شمارى صحیح بشناسیم.
٢.شناخت قوانین بازار و الیوت، همانطور که قبلا گفته شد بازار بر اساس قوانین و تحلیل هاى ما حرکت نمى کند و ما همیشه باید دنباله روى بازار باشیم، با این حال بازار به یک سرى از قوانین بیشتر احترام مى گذارد و پایبند است و سعى مى کنیم در ادامه این قوانین را کامل آموزش دهیم.
٣.بررسى گذشته و پیش بینى آینده، معامله گران بزرگ براى خرید یک سهم زمان زیادى براى تحلیل آن سهم مى گذارند و سهم را از تمامى جهات بررسى مى کنند و اکثرا تمام سرمایه شان را در تعداد محدودى سهام مى گذارند.
۴.دیدگاه خریدار و فروشنده، براى تحلیل درست یک سهم باید گذشته سهم را بررسى کنیم و خود را به جاى خریدار و فروشنده قرار دهیم، و رفتار سهم در موقعیت هاى مختلف را بررسى کنیم.
براى آنکه یک موج شمارى را آغاز کنیم باید کف ترین قیمتى که وجود داشته را پیدا کنیم.

ساختار امواج الیوت

امواج را به ۴ قسمت سوپر موج، موج، ریزموج و میکروموج تقسیم بندى مى کنند و براى نمایش آنها از قرارداد بین المللى استفاده مى کنند، براى نمایش سوپر موج ها از حروف یونانى در پرانتز استفاده مى کنند، موج را با حروف یونانى استفاده مى کنند، براى نشان دادن ریزموج ها از اعداد و حروف انگلیسى در پرانتز استفاده مى کنند و میکروموج ها را با حروف و اعداد انگلیسى نمایش مى دهند.
براى خواندن موج ها از آخر به اول آنها را مى خوانیم و براى موج شمارى باید از سوپر موج شروع کنیم.

قوانین الیوت:

براى شروع موج شمارى باید پایین ترین نقطه ى سهم را در نظر بگیریم، در بورس ایران باید به اوایل نمودار سهم برویم و پایین ترین نقطه ى آن را در نظر بگیریم.
به طور کلى ٢ نوع کف داریم، کف مطلق که پایین ترین قیمت در نمودار است و کف معتبر که از کنار هم قرار گرفتن ٢ سیکل در کنار یکدیگر به وجود مى آید.

قانون یک:

موج ٢ نمى تواند بیشتر از صد در صد موج یک را اصلاح کند، در صورتى که در موج شمارى این قانون نقض شود باید لیبل گذارى را پاک کنیم و در موج شمارى تجدید نظر کنیم.

 

وبینار آموزش الیوت

جلسه پنجم

حسین همتی

برگزار شده در ۲۷ شهریور ۹۹

 
 
 

قوانین الیوت

در این جلسه قصد داریم قوانین الیوت را مورد بررسی قرار دهیم.
نکته ای که در تمام موج شماری هایتان باید در نظر داشته باشید آن است که در صورتی که هر کدام از قوانین الیوت نقض شود باید لبیل گذاری امواج را پاک کرده و در موج شماری تجدید نظر کنیم.

قانون شماره ۲

موج چهار نمی تواند ۱۰۰ درصد موج سه را اصلاح کند، در صورتی که در گذشته بازار در حال موج شماری باشیم و با این مشکل مواجه شویم، در اولین قدم لبیل گذاری امواج را پاک کرده و موج یک و دو را اصلاح می کنیم و موج ۳ بزرگتری خواهیم داشت.
نکته: در صورتی که موج ۳ صد در صد اصلاح شود انتظار داریم آنتی سیکل تشکیل شود و در صورت تشکیل آنتی سیکل انتظار ریزش داریم به همین خاطر باید حد ضررمان را فعال کرده و از سهم خارج شویم.
نکته: موج b نمی تواند بالاتر از موج ۵ برود، و این قانون در ۹۰ درصد مواقع صادق است.

قانون ۳

موج ۳ نمی تواند کوتاه ترین موج شود. برای چک کردن اندازه ی موج ۳ در مفید تریدر از ابزار صلیب استفاده می کنیم و تعداد پوینت ها را با موج ۱و ۵ مقایسه می کنیم.
در صورتی که با رهاورد تحلیل می کنید باید از ابزار خط کش برای این منظور استفاده کنید.
در صورتی که این قانون در گذشته ی بازار نقض شود برای رفع اشکال باید از موج یک یا پنج ریز موج قرض بگیریم.
در صورتی که موج شماری در زمان حال بازار باشد باید موج ۳ را طولانی تر در نظر بگیریم.

قانون ۴

موج ۴ نمی تواند وارد موج ۱ شود، در غیر اینصورت یعنی زمانی که موج ۴ وارد موج یک شود انتظار داریم موج ۵ ما کوتاه شود.
برای این قانون دو دیدگاه را در نظر میگیریم:
دیدگاه بومی: این دیدگاه قانون را نادیده می گیرد و می گوید موج ۴ می‌تواند وارد موج یک شود اما در این محدوده اجازه خرید نداریم.
دیدگاه غربی: افرادی که در فارکس فعالیت دارند می دانند که موج ۴ به هیچ وجه اجازه ی ورود به موج یک را ندارد و در صورتی که موج ۴ به سقف موج یک نزدیک شود سیگنال خرید محسوب می شود.
برای رفع این اشکال اگر موج یک موج ممتد باشد باید از آن ریزموج قرض بگیریم.
قانون۵: موج اصلی باید بالاتر(پایین تر) از موج قبلی خودش تمام شود در واقع زمانی می‌توانیم بگوییم موج ۲ تمام شده است که از سقف موج یک عبور کند.
به بیان دیگر زمانی می توان گفت اصلاح موج های ۱ و ۳ تمام شده که سقف آنها شکسته شود.

کمک تحلیل ها

۱.موج یک موج ضعیف است.
۲.موج سه قوی و پر قدرت است(موج جوان) و دارای ریز موج و میکرو موج است.
۳.معمولا موج چهار پیچیده تر از موج دو است.
۴.موج پنج اکثرا موج کوتاه و ضعیف است(در بازار ایران صدق نمی کند).
۵.موج اصلاحی باید از ۹۲ درصد موج ۵ عبور کند.
در صورتی که در موج شماری خود شک داشتید حتما تمام قوانین و کمک تحلیل ها را چک کنید.

 

کاربر گرامی شما می توانید با شرکت در دوره آموزش امواج الیوت پیشرفته، مباحث الیوت کاملا آموزش ببینید و در وبینارهای زنده هفتگی حسین همتی شرکت کنید.

[gap]

[row_inner]

[col_inner span=”4″ span__sm=”12″]

[/col_inner]
[col_inner span=”4″ span__sm=”12″]

[/col_inner]
[col_inner span=”4″ span__sm=”12″]

[/col_inner]

[/row_inner]

[/message_box]

[/col]
[col span=”2″ span__sm=”12″]

[/col]

[/row]