[row]

[col span__sm=”12″]

  • آیا سرمایه گذاری در بورس سود دارد؟

  • با چقدر سرمایه وارد شویم؟

  • ورود به بورس ایران حداقل چقدر سرمایه می خواهد؟

  • امکان دارد چقدر ضرر یا سود کنیم؟

این ها احتمالا مهمترین سوالات شما هستند. سرمایه گذاری و ورود به بورس ایران بدون یادگیری و آموزش با باورهای غلط در بورس می توانید سرمایه شما را تا حد زیادی کاهش دهد و سرمایه گذاری آگاهانه و با کسب مهارت و تجربه، می تواند سود عظیمی برای شما ایجاد کند.

قبل از هرچیزی اجازه دهید سبد 3 نفر از کسانی که با آموزش های رایگان ما ورود به بورس ایران را تجربه کرده و در آن سود کرده اند را بررسی کنیم:

 

در سبد شماره 1 معامله گر(تریدر) توانسته است با 12 میلیون تومان خرید کردن سهم “ذلکما” به میزان 437 درصد از سرمایه خود، یعنی 53 میلیون تومان سود کند. سهم دیگر هم “ذولتجار” بوده که ضرر ناچیزی به سبد سهامدار وارد کرده است.

 

 

در سبد شماره 2 معامله گر سودهای حدودا 200، 40، 20 و 90 درصدی را تجربه کرده است.

 

 

سبد شماره 3 هم که حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد. 172 درصد سود از سهم “غگلستا” در کمتر از ده ماه عاید این معامله گر شده است.

در واقع نکته ای که باید بدانیم این است که برای ورود به بورس باید ابتدا روی آموزش خود سرمایه گذاری کنید و سپس سرمایه پولی خود را وارد بورس کنید. همه ی این معامله گران از دانشجویان موفق آکادمی بورس چرتکه بوده اند که با صرف زمان برای آموزش خود به این سودها دست پیدا کرده اند و در ابتدا با سودهای اندک شروع کرده بودند.

اولین نکات برای ورود موفق به بورس

در ابتدا به ساده ترین زبان ممکن می خواهید بدانید بورس چیست؟ بازاری است که شما سهمی را به قیمت مشخصی می خرید و با قیمت گران تر می فروشید!

حداقل هر سفارش درمعاملات آنلاین در حال حاضر فقط 105 هزارتومان است، بنابراین از بابت میزان سرمایه مورد نیاز برای شروع، نیاز به نگرانی نیست. قابل ذکر است سرمایه گذاری در بورس محدودیتی ندارد و تا میلیاردها تومان می توانید وارد بورس کنید.

برخی از افراد از اسم «بورس» می ترسند یا اینکه تصور می کنند سرمایه گذاری در بورس بسیار پیچیده بوده و از توان و حتی اطلاعات آنها خارج است.
سرمایه گذاری در بورس نیز مانند همه مشاغل، یک مهارت آموختنی است. بورس بازی و سرمایه گذاری در بورس ممکن است باعث ثروتمند شدن شما یا ورشکستی و نابودی سرمایه شود و این کاملا به خودتان بستگی دارد که کدام یک را انتخاب کنید!
موفقیت در بورس مانند هر حرفه ی دیگری نیازمند یادگیری وآموزش مداوم و کسب تجربه است. اعتقاد من این است، برای اینکه در بورس موفق شوید، پس از بدست آوردن اطلاعات اولیه و انجام کارهای ابتدایی دیگر (مثل گرفتن کدمعاملاتی) ساعات مشخصی را به مطالعه و یادگیری اختصاص دهید و در همین حین به معاملات کم حجم نیز بپردازید(برای این که متوجه شوید چه میزان از سرمایه تان را وارد بازار کنید میتوانید فیلم های مدیریت سرمایه آکادمی چرتکه را ببینید). 
اما این پایان کار نیست، بلکه تازه شروع کار است و اگر نتوانید احساسات و هیجانات خود مانند ترس و طمع و ناشکیبایی (که در همه وجود دارد) را کنترل کنید، موفقیت چندانی بدست نمی آورید.

[row_inner]

[col_inner span__sm=”12″]

آیا دانشجو هستید و می خواهید بی دغدغه از بورس درآمد قطعی و کمک خرج داشته باشید؟

اگر دانشجو هستید و وارد بورس نشده بودید، تا الان هم عقب مانده اید و سودهای قطعی بسیاری را از دست داده اید.

آیا می دانستید سهم های عرضه اولیه سودشان قطعی است؟

آیا می دانستید هر ماه حداقل دو سهم بطور میانگین برای اولین بار در بورس عرضه می شوند و سودشان کاملا قطعی است و حدود 200 هزار تومان در ماه از این راه می توانستید درآمد داشته باشید؟

آیا می دانستید این سود ماهانه بعضا به یک میلیون تومان یا بیشتر هم می تواند برسد؟

پس فرصت را از بیشتر از این از دست ندهید و سریعتر مطابق گام های این مقاله وارد بورس شده و از این هدیه ی بورس به ما استفاده کنید!

[/col_inner]

[/row_inner]
[button text=”جهت آشنایی بیشتر با عرضه اولیه ها کلیک کنید!” style=”outline” radius=”99″ expand=”0″ link=”https://chortkee.com/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87/”]

[/col]
[col]

چگونه در بورس می توانیم سود کنیم؟

کسب سود در بورس از دو راه است:

1) سود سالیانه شرکت ها (مناسب برای سرمایه های سنگین)

شرکت ها معمولا در پایان هر سال مالی، سودی را بین سهامداران خود توزیع می کنند. در صورتی که شرکت عملکرد قابل قبولی داشته باشد، سود بهتری نیز بدست می آورد که بخشی از این سود، بصورت نقدی بین سهامداران توزیع شده و برخی هم صرف برنامه های توسعه ای شرکت می شود.

توجه کنید که تقسیم سود مجمع سالی یک بار اتفاق می افتد.

2) افزایش قیمت سهم (مناسب هر مقدار سرمایه)

مثلا ما سهم شرکت خودروسازی سایپا را در قیمت 100 تومان می خریم و هرچه قدر این قیمت افزایش پیدا کند ما سود بیشتری می کنیم. شما با هر سرمایه ای که می خواهید وارد بازار بورس شوید این راه مناسب شما است، مخصوصا اگر سرمایه شما اندک است.

بطور کلی برای سرمایه گذاری در بورس موفق، باید گام های زیر را طی کنید(راهنمای ساده ورود به بورس ایران):

یک: دریافت کد معاملاتی(کد بورسی)

دو: یادگیری مفاهیم اولیه بورس و نحوه خرید و فروش عرضه اولیه

1) دریافت کد معاملاتی (کد بورسی)

این گام، آسان ترین گام در بین سه گامی است که برای سرمایه گذاری در بورس باید بردارید.
برای معامله در بازار بورس شما نیاز به یک کارگزار رسمی و کدمعاملاتی دارید. کارگزار در واقع واسط بین شما و بازار بورس می باشد و معاملات سهام توسط کارگزار انجام می شود. کد معاملاتی نیز نشان دهنده هویت شما در بورس تهران میباشد و شما با کدمعاملاتی شناخته می شوید. ده ها کارگزاری مختلف وجود دارد و می توانید برای گرفتن کد سهامداری به یکی از کارگزاری ها در شهر خودتان مراجعه کنید. اگر در شهرتان هیچ کارگزاری وجود ندارد، جای نگرانی نیست. امکان افتتاح حساب غیرحضوری نیز وجود دارد.
نکته قبل گرفتن از کد معاملاتی باید در سامانه ی سجام ثبت نام کنید و بعد از گرفتن کد سجام باید در کارگزاری ثبت نام کرده و کد بورسی بگیرید. 
پس از ثبت نام، به طور معمول حداکثر پس از 3 روز کد معاملاتی برای شما ارسال میشود و می توانید خرید و فروش سهام را انجام دهید.

آیا می توانم بدون نیاز به کارگزاری، خرید و فروش انجام دهم؟

خیر، همه افراد برای انجام معاملات در بورس باید از طریق کارگزاری ها اقدام کنند.
کارگزاری یک کد معاملاتی در اختیار شما قرار می دهد و شما فقط یکبار و در مرحله ی ورود به بورس به کارگزاری مراجعه می کنید و دیگر همه ی معاملات و تراکنش های شما آنلاین است. 
بنابراین برای خرید و فروش سهام، نیازی نیست به تالار بورس یا کارگزاری مراجعه کنید.
کارگزاری ها سیستم معاملات انلاین را دارند. در سیستم معاملاتی آنلاین که بهترین روش معاملات است، خرید و فروش آنی و لحظ های سهام امکان پذیر است.
به این معنی که شما به محض وارد کردن سفارش، خرید یا فروش در همان لحظه انجام می شود و نیازی به انجام کار از طریق کارگزاری نیست. البته در هر حال این کارگزار است که واسط بین شما و بورس می باشد ولی خرید و فروش اتوماتیک شده و دخالت انسانی در آن وجود ندارد.

2) یادگیری مفاهیم اولیه و الفبای بورس

وقتی پول و انرژی و زمان مان را در یک مکان قرار می دهیم که برای ما کسب سود کنند را سرمایه گذاری می گوییم.
برای سرمایه گذاری موفق و ورود به بورس ایران نیز باید یکسری مفاهیم و اصطلاحات را بشناسیم و دانش کافی برای انتخاب سرمایه گذاری هوشمندانه را بدست آوریم.
سرمایه گذاری هوشمندانه یعنی تصمیم گیری آگاهانه برای سرمایه گذاریِ میزان معینی پول در یک فرصت صحیح و حساب شده، به گونه ای که فرد سرمایه گذار، شخصاً و از نزدیک، بر نحوه ی سرمایه گذاری خود نظارت کرده و از سرمایه ی خود محافظت کند تا بدین ترتیب، در یک دوره ی زمانی مشخص، بتواند به بازده مطلوب دست یابد. به طور کلی ورود به بورس ایران یا هربازار مالی یک مهارت آموختنی است. در بورس قرار نیست قمار کنیم یا بازی شانس انجام دهیم. ورود به بورس ایران را یاد می گیریم، با برنامه و آموزش مشخص وارد می شویم و سودهای منطقی و دلچسب را تجربه می کنیم.

آیا سرمایه گذاری، همیشه با ریسک همراه است؟

ریسک، در واقع امکان شکست در سرمایه گذاری است. شما به عنوان یک سرمایه گذار، نمی توانید امکان شکست را به طور کامل حذف کنید، اما می توانید آن را به نفع خود مدیریت کنید. به این معنا که با محاسبه ی دقیق ریسک در هنگام سرمایه گذاری، به جای آن که سرمایه ی خود را از دست بدهید، از منافع حاصل از سرمایه گذاری بهره مند شوید.
میزان ریسک در سرمایه گذاری های مختلف، متفاوت است. به طور کلی، سرمایه گذاری هایی که بازده بالقوه ی بیشتری دارند، ریسک بالاتری هم دارند. برای مثال، سرمایه گذاری مستقیم در سهام (از طریق مراجعه به کارگزاری و خرید سهم) در مقایسه با سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مشترک، ریسک بیشتری دارد.

3) یادگیری روش های تحلیل سهام و اصول سرمایه گذاری در بورس

اگر هدف تان این است که برای بورس وقت گذاشته و سود های چشم گیر و دلچسب به دست آوردید، کافی است یک گام از سایرین پیش بیفتید.

در ابتدا سایت TSETMC.COM را به یاد داشته باشید، قرار است با این سایت زندگی کنید!

ورود به بورس ایران الفبایی دارد ولی اصلا فکر نکنید موضوعی سخت و پیچیده پیش رو دارید و افرادی که از بورس سود می کنند هم افرادی معمولی بوده اند که به آموزش خود اهمیت داده اند.

رازی که شما را از تازه وارد های بورس جلو می اندازد، آموزش است. برای آموزش صحیح و اصولی، آن هم بدون مطالب اضافی و تئوری های بدون کاربرد، ما پکیج آموزش بورس چرتکه را پیشنهاد می کنیم.

پس از گرفتن کد معاملاتی می توانید و شروع سرمایه گذاری مطمئن و با سود قطعی مقاله ی همه چیز درباره عرضه اولیه  را مطالعه فرمایید.

آنچه شما خواندید مقاله ی ورود به بورس ایران بود.

سوالات و نظرات خود را در قسمت نظرات و یا با پیج اینستاگرام به آدرس Chortkee_academy@ در میان بگذارید.

[/col]

[/row]