تفاوت اسکالپ و ترید روزانه

۴.۲
(۱۸)

تفاوت اسکالپ و ترید روزانه چیست؟

سبک های زیادی برای ترید و معامله کردن وجود دارد: اسکالپ، ترید روزانه، معاملات سوئینگ و معاملات موقعیتی. تفاوتی که این سبک ها را متمایز می کند مدت زمان باز ماندن معاملات است. بزرگترین تفاوت بین اسکالپ و ترید روزانه، مدت زمان معامله است.

سبک های معاملاتی در بازار فارکس

معاملات اسکلپی هر بار چند دقیقه به طول می انجامند. معاملاتی که تحت سبک ترید روزانه انجام می شوند، از چند دقیقه تا چند ساعت به طول می انجامند. معاملات سوئینگ اغلب برای چند روز باز می مانند و معاملات موقعیتی یا پوزیشن تریدینگ از چند روز تا حتی چندین سال هم  ممکن است باز باشد و طول بکشد.

جدول زیر خلاصه ای از تفاوت بین اسکالپ و ترید روزانه را نشان می دهد:

اسکالپترید روزانه
مدت زمان معاملهاز چند ثانیه تا چند دقیقهاز چند دقیقه تا چند ساعت

بسته شدن معاملات قبل از بسته شدن مارکت

بلهبله
فرکانس تریدبالاترپایین تر
کاتالیست تریدترید مبتنی بر رنج،

ترید اخبار

ترید مبتنی بر رنج،

ترید اخبار

شخصیتبسیار متمرکز و مصمممتمرکز

 

توضیح اسکالپ

معاملات اسکالپینگ خیلی سریع اتفاق می‌افتند و می تواند تنها چند ثانیه طول بکشد. اغلب، یک معامله گر اسکالپر، برای معامله بعدی اش در خلاف جهت وارد می شود. این موضوع ویژگی بارز معامله گری به روش اسکالپ است. در اسکالپ معمولاً از اهرم بالایی استفاده می شود و یک روش معاملاتی بسیار کوتاه مدت است که برای ایجاد فرصت از حجم معاملات انجام شده استفاده می شود. اسکالپ کوتاه ترین چرخه معاملاتی را دارد. نام این سبک از معامله گری و ترید به این دلیل است که معامله گران (اسکالپرها) به سرعت وارد بازار می شوند و از آن خارج می شوند تا بازده بالقوه را در طول یک روز معاملاتی بدست آورند.

در عمل، اسکالپ کردن می تواند بسیار دشوار باشد. چراکه این سبک معامله گری نیاز به واکنش‌های بسیار سریع، درکی عمیق از بازارهای مورد معامله ، و نیز توانایی محافظت از حساب‌ در برابر کمیسیون‌های بیش از حد است. همچنین به ساعت‌های بی شماری  تمرین نیاز دارد تا درک خوبی از بازارهای انتخابی ایجاد شود. به همین دلیل، به ندرت اسکالپرها را می بینید که در بیش از یک یا دو بازار معامله کنند، زیرا تمرکز بر روی چندین بازار در طول روز بسیار دشوار است.

عموما معامله گران اسکالپر از نمودار ۳۰ دقیقه ای برای ایجاد سطوح حمایت و مقاومت استفاده می کنند. سپس هنگامی که بازار به آن سطوح رسید، از پرایس اکشن ساده و ابزارهای جریان سفارش استفاده می کنند.

تفاوت اسکالپ و ترید روزانه

توضیح ترید روزانه

ترید روزانه معمولاً به باز کردن و بستن یک موقعیت معاملاتی در یک روز معاملاتی اشاره دارد. این سبک معامله گری در هر بازاری امکان پذیر است. اما در بازار فارکس و سهام رایج تر است. معامله‌گران روزانه همچنین از اهرم‌ بالا و استراتژی‌های معاملاتی کوتاه‌مدتی استفاده می کنند تا بتوانند بیشترین بازده بالقوه را از تحرکات قیمتی کوچک سهام یا ارزهای با نقدشوندگی بالا بگیرند. معامله گران روزانه قبل از بسته شدن بازار در هر روز معاملاتی، تمام موقعیت های معاملاتی شان را می بندند. این موضوع، مشخصه اصلی ترید روزانه است و از ریسک های غیرقابل مدیریت و شکاف قیمتی منفی بین قیمت بسته شدن یک روز و قیمت باز شدن روز بعد جلوگیری می کند.

برخلاف اسکالپرها، هدف معامله گران روزانه این است که سوئینگ های قیمتی را طی روز معامله کنند و تا زمانی که ممکن است در معاملات باقی بمانند.

هدف معامله گران روزانه، ایجاد فرصت هایی برای نوسانات کوتاه مدت بازار است. ترید و معامله کردن بر اساس اخبار نیز یک تکنیک محبوب در بین معامله گران روزانه است. اعلامیه و اطلاعیه های از پیش برنامه ریزی شده مانند آمارهای اقتصادی، درآمد شرکت ها یا نرخ بهره، همگی تابع انتظارات بازار و روانشناسی بازار است. بازارها زمانی واکنش نشان می دهند که این انتظارات برآورده نشود یا از آنها فراتر رود – معمولاً با حرکت های ناگهانی و قابل توجه – که می تواند سود زیادی برای معامله گران روزانه داشته باشد.

تفاوت اسکالپ و ترید روزانه

تفاوت اسکالپ و ترید روزانه: عواملی که باید در نظر گرفته شوند.

تیپ شخصیتی و نیز سبک زندگی شما دو عامل مهم در تعیین سبک معاملاتی شما هستند.

سبک زندگی و زمان در دسترس

هنگام تصمیم گیری در مورد سبک معاملاتیمهم است که به درستی درک کنید هر روز یا هر هفته چقدر زمان می توانید به طور مداوم به معامله گری اختصاص دهید. اگر معامله گری و ترید چیزی است که شما فقط می توانید چند ساعت در روز به آن متعهد شوید، پس سبک زندگی شما به شما این امکان را می دهد که یا یک معامله گر سوئینگی باشید و یا یک معامله گر روزانه.

معامله گری هم به سبک اسکالپ و هم به سبک ترید روزانه نیاز به حجم معاملات بالا و نوسانات قابل قبولی در بازار دارند.

 

تفاوت اسکالپ و ترید روزانه

نتیجه گیری

اگر ترجیح می دهید پس از بسته شدن بازار، هیچ موقعیت معاملاتی بازی نداشته باشید، آدمی هستید که از اقدامات سریع لذت می برید، تمرکز بیش از حدی دارید و همچنین به راحتی حواس تان پرت نمی شود، اسکالپ و ترید روزانه هر دور می توانند مناسب شما باشند. اگر فقط چند ساعت در روز یا یک هفته برای معامله زمان دارید، هنوز هم می توانید یک معامله گر اسکالپر یا یک معامله گر روزانه باشید – تا زمانی که آن ساعت هایی که شما آزاد و فعال هستید با نوسانات بالای بازار همخوانی داشته باشد. در غیر این صورت، معاملات نوسانی یا همان سوئینگ ترید برای سبک زندگی شما مناسب تر می باشد.

 

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد آرا: ۱۸

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *