IP الگوهای موثر

۵
(۲)

استراتژی IP ها یا الگوهای موثر 

استراتژی که امروز می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم الگوی موثری به نام IP است. الگوهای موثر IP یکی از استراتژی‌های بخش نحوه نزدیک شدن قیمت هستند.

امروز می خواهیم در مورد IPها صحبت کنیم. IP ها یکی از استراتژی های نحوه نزدیک شدن قیمت است. در مقالات قبل برای درک بهتر از بازار، مارکت را به زمین فوتبال و استراتژی ها را به بازیکنان تشبیه کرده ایم.

همانطور که میدانید در ترکیب اصلی فوتبال تنها یازده بازیکن حضور دارند و بقیه بازیکن ها روی نیمکت قرار می گیرند این نیمکت ذخیره ما است که اگر بازیکنی در حین بازی قادر به ادامه بازی نبود ما بازیکن دیگری را جایگزین می کنیم.

بازار فارکس دارای ریسک است و برای موفقیت در این بازار باید تلاش و پشتکار زیادی داشته باشید. برای کسب درآمد از این بازار باید دائم در حال آموزش دیدن بک تست گیری و تلاش برای به روز کردن اطلاعات خود باشید. بعد از آنکه بک تست انجام دادید برای بالا بردن اعتماد به نفس خود فوروارد تست انجام دهید سپس می توانید این استراتژی‌ها را ترید کنید.

الگوهای موثر

کاربرد الگوهای موثر( IP ) در مارکت

 مارکت هم مثل زمین فوتبال است اگر استراتژی موفق نبود استراتژی دیگری را جایگزین می کنیم.

IP ها نیز یکی از استراتژی های موثر در بازار هستند در اینجا ما استراتژی IP  را بر روی نیمکت ذخیره داریم که یکی از بهترین استراتژی های ما است و به صورت موثر می توانید در تریدهایتان ازIP ها استفاده کنید.

تایم استفاده از الگو های موثر

الگوهای موثر در تحلیل بازار  از بالا به پایین کاربرد دارند. (منظور از بالا به پایین تایم فریم ها هستند. ما از تایم فریم های بالا شروع می‌کنیم و به سمت تایم های پایین تر حرکت می کنیم. مثلاً از تایم هفتگی شروع می‌کند و سپس روزانه، ۴ ساعته، یک ساعته و ۳۰ دقیقه و ۱۵ دقیقه می رویم.

نحوه استفاده از الگو های موثر

 فرض کنید شما در تایم ۴ ساعت ترید می کنید، ستاپ را آنجا پیدا کرده اید برای مثال در حال ترید ستاپ SDE هستید زمانی که آن ستاپ را می بینید یک تاییدیه تری درایو هم دارید، همانطور که می دانید برخی اوقات حد ضرر می تواند از نقطه ورود دور باشد و در آن شرایط می‌خواهید ریسک خود را کاهش دهید. در این شرایط می توانید از الگوی موثری استفاده کنید و به وسیله آن می توانید ریسک تان را کاهش دهید.

IP الگوهای موثر

ترید SDE با استفاده از IPها

میخواهیم با استفاده از الگوهای موثر، SDE را ترید کنیم فرض کنید ستاپ SDE را داریم سپس یک تری درایو را می بینیم که می تواند دلیل حمله باشد و نیاز داریم تا یکی گل را بزند، پس در تایم های پایین که سریع تر عکس العمل بازار را می بینیم، منتظر الگوی موثر می‌مانیم.

بنابراین الگوی موثر در تایم فریم پایین استفاده می‌شود و می‌توانید در همه تایم فریم ها مانند: نیم ساعته، ۱۵ دقیقه و ۵ دقیقه استفاده شود.

ترید کوازیمودو با استفاده از IPها

می خواهید کوازیمودو ترید کنید که همان QM است و فیک اوت در حال تدارک موقعیت گلزنی است، اتفاقی که می‌افتد این است که ما در تایم فریم ۴ساعته هستیم و محل حد ضرر بسیار دورتر از محل ورود است. بنابراین منتظر دیدن الگوهای موثر در تایم نیم ساعت، ۱۵، ۵ و ۱ دقیقه می شویم و به این ترتیب می‌توانید ریسک را کم کنید و اهمیت استفاده از الگو های موثر در این است که می توانند ریسک شما را کاهش دهند.

 تا اینجا در مورد الگوهای موثر و نقش آنها صحبت کردیم حال بحث این مقاله می پردازیم الگوی موثر معمولاً برای دقیق تر کردن نقاط ورود استفاده می شود.

 همانطور که گفتیم از این استراتژی می توانید در تایم های ۱ تا ۳۰ دقیقه استفاده کنید و دلیل این کار  تاییدیه بودن آنها برای ورود است به همین دلیل در تایم پایین کاربرد دارند و می‌توانند برای تاییدیه و ورود استفاده شوند.

معایب استفاده از الگوهای موثر

قبلا گفتیم که الگوهای موثر مستقیماً می‌توانند برای ترید در تایم فریم های ذکر شده استفاده شوند، پس می توانید از آنها به تنهایی استفاده کنید، اما احتمالاً برد بالایی ندارید.

گفتیم که الگوهای موثر مهاجمین ما در زمین فوتبال هستند، اگر فقط یک مهاجم در زمین داشته باشیم، تنها یک فرصت برای شوت کردن و گل زدن داریم پس اگر بخواهیم از الگوهای موثر به تنهایی استفاده کنیم احتمال برد بسار پایینی خواهیم داشت. اما زمانی که این الگو را در کنار استراتژی های دیگر اجرا کنیم شانس بیشتری برای موفقیت خواهیم داشت.

الگو سر و شانه با حروف مخفف HNS است یکی کازیمودو و یا QM است و در آخر الگوی اره یا ویپسا یا WE را داریم . WE مخفف ویپسا اینگلفینگ است .

معرفی و آناتومی الگوهای موثر از حوصله این مقاله خارج است. در مقاله  الگوهای موثر در بازار فارکس  به آناتومی الگوهای موثر (IP ها) و الگوی سر و شانه که یکی از الگوهای موثر و قوی هست پرداخته ایم. 

 

سپاس گزاریم از اینکه این مقاله را تا انتها مطالعه کرده اید و موفقیت شما در معامله‌گری و تمام مراحل زندگی را خواستاریم.

لطفاً نظر خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

جهت مشاهده فیلم های آموزش رایگان فارکس با آکادمی چرتکه همراه باشید.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۲

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *