۵
(۱)

استراتژی های فارکس در کریپتو نیز جواب می دهد.

روندها در بازار بصورت چرخه ای هستند. گاهی اوقات، یک جفت ارز یا ارز دیجیتال داغ است و یک روند طولانی و قوی را تجربه می کند. در مواقع دیگر، روندها سایدوی شده و کسالت بار می شوند.

نمونه‌ای از یک روند قوی و محبوب در حال حاضر، سرمایه‌گذاری غیرفعال در بهترین ارز دیجیتال در حال استیک در بای بیت (Bybit) است. استیک کردن رمزارز به این معنی است که توکن های شما سود کسب می کنند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای دراز مدت آن را نگه داری کنید.

در حالی که این موضوع در کریپتو نسبتاً جدید است، خرید و نگهداری یک دارایی برای کسب سود یک استراتژی جدید نیست و برای دهه‌ها در بازار فارکس استفاده شده است.

موضوع مشترک بین روندهای قوی و ضعیف این است که استراتژی‌های مورد استفاده برای معامله در فارکس را می‌توان در کریپتو نیز اعمال کرد. در زیر، ما پنج استراتژی مورد استفاده در فارکس را بررسی می‌کنیم که می‌توانید در کریپتو نیز پیاده‌سازی کنید.

۵ استراتژی معامله فارکس که می توانید در معاملات رمزارزها نیز استفاده کنید.

معامله گران فارکس واقعاً در خواندن نمودارها برای شناسایی روندها مهارت دارند. برخی از روندها بسیار طولانی هستند در حالی که برخی دیگر سایدوی هستند. یک معامله گر خوب شرایط بازار را تشخیص می دهد و استراتژی متناسب با محیط بازار را بکار می گیرد.

خوشبختانه، این استراتژی‌های آزموده‌شده فارکس را می‌توان در کریپتو نیز اعمال و استفاده کرد. در زیر، پنج استراتژی محبوب فارکس آورده شده است. پس بیایید در مورد نحوه اجرای آنها برای ارزهای دیجیتال بحث کنیم.

معاملات بریک اوت

استراتژی کری ترید

معاملات روزانه

سوئینگ ترید

 تریدینگ رنج

استراتژی ۱: معاملات بریک اوت در Metaverse Crypto

به طور کلی در فارکس، ارزی وجود دارد که دارای یک روند قوی است. همین پدیده در مورد کریپتو نیز صدق می کند. به عنوان مثال، در چند ماه گذشته، کریپتو متاورس یک روندی بسیار داغ و قوی بوده است. معامله گران در تلاش بودند تا درباره متاورس و اینکه کدام ارزهای دیجیتال به این جوامع خدمت می کنند اطلاعات بیشتری بیاموزند.

استراتژی های فارکس در کریپتو نیز جواب می دهد.

هنگامی که این روندهای پر قدرت شناسایی شدند، یک استراتژی آزمایش شده که کاملاً مؤثر است را می توان برای کریپتو متاورس یا هر روند قوی دیگری که اصطلاحا “معاملات بریک اوت” نامیده می شوند  به کار برد. معامله‌گر یک خط مقاومت افقی بالای سقف اخیر یا بالاترین سطوح سقف تاریخی رسم می کند. وقتی بازار این سطح مقاومت را می‌شکند، خرید می‌کنند. مزیت این استراتژی این است که به قدرت روند اجازه می دهد تا بازار را بالاتر ببرد.

استراتژی ۲: درآمد غیرفعال

کری ترید تا پیش از بحران بزرگ مالی ۲۰۰۸ یک استراتژی فارکسی محبوب بود. معامله گران فارکس ارز با نرخ بهره پایین تر را برای خرید ارز با نرخ بهره بالاتر مبادله می کردند. معامله گران فارکس از تفاوت بین نرخ بهره دو ارز، سود به دست می آورند.

نوع مشابهی از درآمد غیرفعال در بازار ارز دیجیتال نیز موجود است. پس از خرید رمزارز، می‌توانید آن رمزارز را برای کسب سود استیک کنید. صرف نظر از اینکه ارزش کریپتو به افزایش می یابد و یا کاهش، سرمایه گذاری شما منجر به کسب سود در آن توکن بومی می شود. اگر ارزش توکن افزایش یابد، در این صورت سود یک دارایی ارزشمند را دریافت می کنید. اگر هم ارزش توکن کاهش یابد، سود کسب شده شما تمام یا بخشی از آن زیان و هدررفت سرمایه را جبران می کند.

استراتژی ۳: معاملات روزانه در روندهای کوچکتر

درست مانند فارکس، بازار کریپتو نیز ۲۴ ساعت در روز معامله می شود. معامله گران روزانه روز خود را با ارزیابی اخبار و روندهای بزرگ در حال توسعه آغاز می کنند. سپس این معامله گران پس از بررسی نمودارها، نقاط ورود و خروج خود را بر اساس روندهای کوتاه مدت در نمودارها تنظیم می کنند.

استراتژی های فارکس در کریپتو نیز جواب می دهد.

معامله باز کردن و نیز بستن شان توسط معامله گران روزانه معمولاً ظرف یک روز و قطعاً نهایتا ظرف دو روز انجام می شود. هدف آنها این است که یک فرآیند را بارها و بارها تکرار کنند و بخش هایی از روند بزرگ‌تر را برای افزایش مانده حساب خود برگزیده و بکار بگیرند. در نتیجه، یک معامله گر روزانه فقط به روندهایی اهمیت می دهد که برای چند دقیقه تا چند ساعت آینده ادامه خواهند داشت.

معاملات روزانه در کریپتو نیز بسیار محبوب است. در بسیاری از مواقع، استراتژی مورد استفاده برای معاملات روزانه فارکس می تواند در ارزهای دیجیتال نیز استفاده شود، زیرا هر دو بازار بسیار تکنیکی هستند. با بیش از ۱۲۰۰۰ رمزارز موجود، به یک غربالگر خوب برای تشخیص روندهای بزرگ در آن روز نیاز است.

استراتژی ۴: سویئینگ ترید

یک نقطه شروع مشترک برای معامله گران جدیدتر FX یادگیری نوسان معامله است. حاشیه خطا در معاملات نوسانی در مقابل معاملات روزانه کمی بخشنده تر است. این به این دلیل است که معامله گران مجبور نیستند از بچه ها مراقبت کنند و تک تک تیک های بازار را تماشا کنند. معامله گران نوسان می توانند سطوح ورود و خروج خود را تنظیم کنند، سپس مانیتور را خاموش کنند.

استراتژی های فارکس در کریپتو نیز جواب می دهد.

استراتژی‌ سوئینگ ترید در معامله ارزهای دیجیتال نیز جواب می دهد. اندیکاتورهای تکنیال مورد استفاده در یک استراتژی سوئینگ ترید مانند MACD، RSI یا Stochastic به همین ترتیب برای بازار رمزارز ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که معاملات کریپتو بصورت ۲۴ساعته و هر روز می باشد، پیاده‌سازی استراتژی ای که به شما این امکان را بدهد که از کامپیوتر خود فاصله گرفته تا بتوانید تمرکز خود را حفظ کنید و فرسوده نشوید، واقعا مفید است.

استراتژی ۵: معاملات تریدینگ رنج

تریدینگ رنج درست برعکس معاملات بریک اوت است. گاهی اوقات، بازار بدون هیچ جهت خاص و مشخصی بصورت رنج یا سایدوی در می آید. برای معامله گران فارکس، این می تواند نتیجه دو کشوری باشد که شرکای تجاری قوی با یکدیگر هستند و هر دو کشور روندهای مشابهی را تجربه می کنند. حالت سایدوی بازار همچنین می تواند به دلیل زمان های غیر نقدشونده روز باشد که فعالیت معاملاتی در آن خاموش است.

استراتژی های فارکس در کریپتو

در بازار کریپتو نیز حالت سایدوی یا همان تریدینگ رنج ایجاد خواهد شد. پس از یک روند طولانی و قوی، بازار ممکن است برای تثبیت به حالت ساید وی در بیاید. فشردگی سایدوی یا همان تریدینگ رنج، معامله گران بلند مدتی را ناامید و درمانده می کند؛ بطوری که آنها را مجبور می کند تا از معامله خارج شوند و برای حرکت بزرگ بعدی برنامه ریزی کنند. همچنین، مواقعی در طول روز یا آخر هفته ها وجود دارد که حجم معاملات کم است و باعث کمبود خریدار یا فروشنده برای فشار دادن به بازار می شود.

آیا می توان معامله گری در فارکس را به عنوان شغل اصلی قرار داد؟

کلام پایانی و نتیجه گیری

بازارهای فارکس و کریپتو شباهت های زیادی دارند. هر دو بازار ۲۴ ساعت در روز فعال بوده و معامله می شوند و بازارهایی بسیار تکنیکی هستند. بازار ارز دیجیتال نیز مانند بازار فارکس روندهای قوی و ضعیف را تجربه می کنند. در نتیجه، این امکان را فراهم می کند تا استراتژی های مورد استفاده توسط معامله گران فارکس در ارزهای دیجیتال نیز مورد استفاده قرار گیرد.

“معامله گران موفق، شکست را به عنوان بازخورد در نظر می گیرند.
آنها به این درک رسیده اند که شکست در مسیر تلاش بسوی هر موفقیتی
ضروری و غیر قابل اجتناب است. این افراد می دانند که یک شکست واقعی
زمانی است که فرصت یادگیری و درس گرفتن را از کف بدهند.”

Amrit Sall

 

 

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *