5 راه برای جلوگیری از ضرر در فارکس

5 راه برای جلوگیری از ضرر در فارکس


۲.۶
(۷)

۵ روش برای جلوگیری از ضرر در بازار فارکس

بازار فارکس بزرگترین بازار مالی در جهان است و پتانسیل کسب سود در این عرصه، معامله گران بازار های مالی را در تمام سطوح جذب می کند، چه تازه واردانی که درمورد بازار فارکس می آموزند و چه حرفه ای های خوش سابقه در بازار با سال ها تجربه.

از آنجایی که دسترسی به بازار فارکس کار چندان سختی نیست و بازاری ۲۴ ساعته، با اهرم های قابل توجه و هزینه های نسبتا کم است،بسیاری از معامله گران فارکس به سرعت وارد بازار فارکس می شوند.

اکثر معامله گران پس از تجربه ضرر و شکست در بازار به سرعت نیز از آن خارج می شوند.

در این مقاله قصد داریم ۵ نکته برای جلوگیری از ضرر و از دست دادن سرمایه و ماندن در دنیای رقابتی فارکس را برای معامله گران مشتاق بیان کنیم.

تمرین را فراموش نکنید

فقط به این دلیل که ورود به بازار فارکس آسان است، نباید از تمرین و دقت نظر درمورد این بازار غافل شوید.یادگیری درمورد اصول بازار فارکس برای موفقیت یک معامله گر در فارکس ضروری است.

در حالیکه اکثر مهارت مورد نیاز در فارکس از تجربه فعالیت فرد در بازار ناشی می شود، اما یک معامله گر باید تقریبا همه موارد مربوط به بازار فارکس اعم از عوامل اقتصادی که بر نمودار جفت ارزها تاثیر می گذارد را بیاموزد.

تمرین کردن در فارکس یک تلاش مستمر است زیرا معامله گران باید برای انطباق معاملات خود با شرایط متغیر بازار، مقررات و رویداد های جهانی آماده شوند.

تمرین معامله گری در بازار فارکس
تمرین معامله گری در بازار فارکس

یک کارگزار معتبر پیدا کنید

در سطح جهانی در بازار فارکس نظارت کمتری نسبت به سایر بازارها وجود دارد بنابراین از معتبر بودن کارگزاری انتخابی خود، اطمینان حاصل کنید.

به دلیل نگرانی درباره امنیت سرمایه و یکپارچگی کلی یک کارگزار، بهتر است معامله گران فارکس با کارگزاری که عضو انجمن ملی معاملات آتی(NFA) می باشد کار کنند.

هم چنین معامله گران باید درمورد ویژگی های هر کارگزار، از جمله مقدار اهرم، کمیسیون و اسپرد، سرمایه اولیه لازم و سیاست های تامین مالی و برداشت از حساب تحقیق کنند.

البته در کشور ما به دلیل وجود تحریم ها، کارگزاری های زیادی فعالیت ندارند و به اجبار باید یکی از کارگزاری های موجود را انتخاب کنیم.

آکادمی چرتکه با کارگزاری های ویندزور و آمارکت کار کرده است و تاکنون مشکلی برای مجموعه و معامله گران به وجود نیامده است.

از یک حساب Demo استفاده کنید

تقریبا همه ی پلتفرم های معاملاتی دارای یک حساب Demo هستند که یک حساب شبیه سازی شده و آزمایشی می باشدکه به معامله گران اجازه می دهد معاملات فرضی خود را بدون درگیر کردن پول واقعی خود انجام دهند.

شاید مهم ترین مزیت یک حساب دمو این باشد که به معامله گران این اجازه را می دهد که در مهارت معامله گری و تکنیک های ثبت سفارش ماهر شوند.

هیچ چیز به اندازه فشار دادن دکمه اشتباه هنگام باز کردن یا خروج از یک موقعیت، برای یک حساب معاملاتی و اعتماد معامله گر سخت و ناراحت کننده نیست.

به عنوان مثال، غیرمعمول نیست که یک معامله گر مبتدی به جای بستن یک معامله، به طور تصادفی موقعیتی جدید را اضافه کند.

خطاهای متعددی در هنگام گذاشتن سفارش، می تواند منجر به از دست دادن معاملات بزرگ و پیامد های مالی جبران ناپذیر شود.

هم چنین این اشتباهات در معامله گری بسیار استرس زا می باشد بنابراین قبل از شروع معامله گری در حساب واقعی خود، اول در حساب Demo ثبت سفارش و باز کردن موقعیت معامله گری را به دفعات زیاد تمرین کنید.

 نمودار را تمیز نگه دارید

هنگامی که یک معامله گر فارکس یک حساب باز می کند، ممکن است وسوسه انگیز باشد که از تمام ابزار های تحلیل تکنیکال ارائه شده توسط پلتفرم معاملاتی استفاده کند.

درحالی که بسیاری از این شاخص ها برای بازار فارکس مناسب هستند، مهم است که به خاطر داشته باشید که تکنیک های تجزیه و تحلیل را به حداقل برسانید تا موثر واقع شوند.

استفاده از چندین اندیکاتور همزمان باهم ممکن است که باعث ایجاد سیگنال های مخالف و اشتباه شود و به ضرر شما در بازار فارکس منتهی شود که باید از این کار تا حد ممکن اجتناب کرد.

هر روش و تکنیک تحلیلی که به صورت منظم برای افزایش عملکرد معاملاتی استفاده نمی شود باید از روی چارت حذف شود.

علاوه بر ابزارهایی که بروی نمودار اعمال می شود، به نمای کلی فضای کاری نیز توجه کنید.رنگ ها، فونت ها و انواع میله های قیمتی (خط، شمع کندل ها و غیره) انتخاب شده،باید امکان خواندن راحت و تفسیر آسان چارت را میسر سازد و به معامله گر اجازه دهد تا به طور موثری بتواند موقعیت های مناسب چارت را تشخیص دهد.

نمودار خود را تمیز نگه دارید
نمودار خود را تمیز نگه دارید

از حساب real خود محافظت کنید

در حالی که تمرکز زیادی روی کسب درآمد از بازار فارکس وجود دارد،‌مهم است که یاد بگیرید چگونه از ضرر کردن و از دست رفتن سرمایه جلوگیری کنید.

تکنیک های مناسب مدیریت سرمایه،‌بخش جداناپذیری از فرآیند معامله گری می باشند. بسیاری از معامله گران با سابقه در بازار، اعتقاد دارند که می توان به هر قیمتی وارد یک موقعیت شد و همچنان پول درآورد به شرطی که بدانید چگونه از معامله خارج شوید.

بخش مهمی از این فرآیند این است که بدانید چه زمانی ضررهای خود را بپذیرید و به معامله گری خود ادامه دهید.

همیشه استفاده از حد ضرر حساب شده (بر اساس یک استراتژی طراحی شده برای محافظت از سودهای خود و خنثی کردن ضررهای بیشتر ) روشی موثر برای اطمینان از معقول ماندن ضرر است.

در حالی که معامله گران باید برنامه هایی برای محدود کردن ضررهای خود داشته باشند، محافظت از سود معاملات نیز به همان اندازه ضروری است.

تکنیک های مدیریت سرمایه در بازارهای مالی با تعیین محدوده مشخص حد سود و حد ضرر، می تواند به حفظ سود شما کمک کند و در عین حال محیط را برای ترید کردن و افزایش بهره وری  شما مهیا سازد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم ۵ روشی که به شما برای معامله گری حرفه ای و کسب سود از بازار فارکس کمک می کند را توضیح دهیم.

در انتها امیدواریم که بتوانید بارعایت این نکات معاملات لذت بخش و سود دهی را در بازار فارکس تجربه کنید.

اگر قصد ورود به بازار فارکس را دارید، می توانید با آموزش های فارکس رایگان آکادمی چرتکه به سادگی مفاهیم این بازار را یاد بگیرید.

 

 

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۲.۶ / ۵. تعداد آرا: ۷

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *