صفحه اصلی » بلاگ » ارز دیجیتال » مهم ترین ارزهایی که باید این هفته زیر نظر داشته باشید
۴.۱
(۷)

بر اساس آخرین آمار Bybit، بیت کوین در ماه آوریل یعنی فروردین و اردیبهشت ماه را با کاهش ۱.۹۸ درصدی به پایان رساند و برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ با کندل قرمز بسته شود.

در همین زمان قیمت اتر حدودا ۴۴ درصد افزایش داشت، این اختلاف بین دو ارز پایه بازار نشانگر آن است که بازار به بلوغ رسیده است و مانند گذشته کاهش قیمت بیت کوین بر سایر ارزها تاثیر نمی گذارد.

همچنین در این مدت افراد و شرکت هایی بزرگی اقدام به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال کردند و بر همین اساس می توان گفت روند این بازار همچنان صعودی خواهد بود.

با توجه به اینکه ارز اتر پیش گام بازار شده است در ادامه قصد داریم ارزهایی را به شما معرفی کنیم که احتمالا روند صعودی ای را در پیش خواهند داشت.

BTC/USDT

روز ۱۰ اردیبهشت قیمت بیت کوین از میانگین های متحرک آن بالاتر رفت اما گاوها نتوانستند این قیمت را حفظ کنند. الگوی کندل استیک دوجی (Doji) در ۱۱ اردیبهشت و افت دیروز آن به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۶۸۳۳ دلار) نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر دارایی خود را به فروش می رسانند.

چارت1 بیتکوین - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۵۷۲۳ دلار) بکشانند، بیت کوین می تواند تا مرز ۵۲۳۲۳.۲۱ دلار و سپس تا ۵۰۴۶۰ دلار اصلاح کند. میانگین متحرک صاف و قرارگرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. همین امر می تواند این جفت ارز برای چند روز دیگر در یک بازه قیمت درجا بزند.

اگر بیت کوین از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد و به سطوحی بالاتر از ۵۸۴۶۹.۰۹ دلار برسد ، این دیدگاه عملی نمی شود. چنین حرکتی نشان می دهد که گاوها قیمت را کاهش می دهند تا خرید کنند. پس از آن، این جفت ارز می تواند به ۶۱۸۲۵.۸۵ دلار برسد.در این سطح گاوها احتمالاً با مقاومت شدید خرس ها روبرو می شوند.

اگرچه برای تأیید خیلی زود است، اما به نظر می رسد که این جفت ارز در حال تشکیل شانه راست یک الگوی سر و شانه احتمالی باشد. این وضعیت با شکست قیمت زیر خط گردن کامل خواهد شد. تا آن زمان، تریدرها باید مراقب باشند اما نباید با پیش بینی یک شکست مقاومتی، عجول نباشند.

چارت2 بیتکوین - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت بیت کوین را به سطوحی بالاتر از مقاومت ۵۷۵۰۰ دلار رسانده اند اما نتوانسته اند آن را در همان سطح حفظ کنند. به این ترتیب، خرس ها قیمت را به پایین تر از این سطح کشانده و در تلاش هستند حمایت ۲۰-EMA را بشکنند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال دارد این جفت ارز تا مرز ۵۰-SMA سقوط کند.

بازگشت شدید این حمایت می تواند گاوها را تشویق کند یک بار دیگر برای عبور از مانع ۵۷۵۰۰ دلاری تلاش کنند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می تواند سفر خود به سمت تراز ۶۱۸۲۵.۸۴ دلار را دوباره آغاز کند. برعکس، اگر خرس ها قیمت را به زیر ۵۰-SMA بکشانند، احتمال ریزش قیمت تا تراز ۵۰۴۶۰ دلار افزایش می یابد.

SOL/USDT

۱۱ اردیبهشت قیمت سولانا (SOL) مقاومت ۴۸.۶۴ دلار را شکست و دیروز به بالاترین سطح خود در ۴۹.۹۹ دلار رسید. با این حال، سطح روانی ۵۰ دلار به عنوان یک مقاومت مهم عمل می کند و خرس ها توانستند در این سطح قیمت را تا زیر ۴۸.۶۴ دلار کاهش دهند.

چارت1 سولانا - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر خرس ها بتوانند برای دو روز قیمت این ارز را زیر ۴۸.۶۴ دلار نگه دارند، جفت ارز SOL/USDT می تواند تا سطح حمایت ۴۰.۵۱ دلار اصلاح کند. بازگشت شدید این حمایت نشان می دهد که گاوها با هر بار ریزش قیمت دست به خرید می زنند. پس از آن، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت ۵۰ دلاری را پشت سر بگذارند.

در صورت موفقیت، ممکن است این جفت ارز مرحله بعدی روند صعودی خود را آغاز کند . این حرکت می تواند تا رسیدن به تراز ۵۶.۷۷ دلار و سپس ۶۸.۰۵ دلار ادامه یابد. شیب صعودی میانگین متحرک و قرارگیری RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعودی است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸ دلار) برسد، دیدگاه اول شکست می خورد. در چنین شرایطی، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۶ دلار) اصلاح شود.

چارت2 سولانا - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند از ۲۰-EMA دفاع کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را از منطقه مقاومت بالا سری در ۴۸.۶۴ دلار به ۴۹.۹۹ دلار برسانند، احتمالاً مومنتوم این حرکت افزایش خواهد یافت. افزایش تدریجی ۲۰-EMA و قرار گرفتن RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها تاحدودی برتری دارند.

برخلاف این فرض، اگر یک بار دیگر قیمت از مقاومت بالاسری کاهش یابد، احتمال شکست به زیر میانگین های متحرک افزایش می یابد. به دنبال این حرکت، ممکن است خرس ها قیمت را تا ۴۰.۵۱ دلار کاهش دهند. یک بازگشت شدید از این حمایت می تواند این جفت ارز را برای چند روز در این بازه محدود نگه دارد.

HT/USDT

۱۱ اردیبهشت توکن هوبی (HT) از سطح مقاومت ۲۶.۸۹ دلار را شکست و دیروز به بالاترین قیمت خود در ۲۹.۵۴ دلار رسید. با این وجود ، خرس ها در تلاش هستند قیمت را تا زیر سطح شکست کاهش دهند و گاو ها را به دام بیندازند.

چارت1 هوبی - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر قیمت کاهش یابد و به مدت سه روز زیر ۲۶.۸۹ دلار باقی بماند، جفت ارز HT/USDT می تواند به تدریج تا مرز ۲۲ دلار کاهش یابد. بازگشت شدید این حمایت می تواند این جفت ارز را برای چند روز در بازه ای محدود نگه دارد.

برعکس ، اگر گاوها از حمایت ۲۶.۸۹ دلاری دفاع کنند یا زیر ۲۵ دلار هم زمین زیادی را رها نکنند ، پیشنهاد خرید قوی در هر افت جزئی است. شکست بالای ۲۹.۵۴ دلار می تواند روند صعودی را با هدف بعدی ۳۶.۵۴ دلار از سر بگیرد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰.۵۴ دلار) افزایش یافته و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این واقعیت نشانگر برتری گاوها می باشد.

چارت2 هوبی - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در حال حاضر، گاوها و خرس ها برای در دست گرفتن کنترل اوضاع در نزدیکی سطح ۲۶.۸۹ دلار با یکدیگر مبارزه می کنند. اگرچه خرس ها توانسته بودند قیمت را به ۲۶.۱۰ دلار برسانند، اما موفق به حفظ سطوح پایین تر نشدند. این نشان می دهد که گاوها هنگام افت قیمت خرید می کنند.

افزایش میانگین های متحرک و واقع شدن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد که گاوها برتری دارند. با این حال، گاوها به سختی می توانند قیمت را تا مرز ۲۹.۵۴ دلار بکشانند. این می تواند در کوتاه مدت منجر به ایجاد نوسانات شدیدی شود.

شکست قیمت زیر ۲۶ دلار می تواند آن را تا ۲۰-EMA کاهش دهد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. در مقابل، شکست زیر میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه می تواند آغازگر یک روند اصلاحی عمیق تر باشد.

ETC/USDT

خرس ها سعی می کنند حرکت صعودی اتریوم کلاسیک (ETC) را در منطقه مقاومت بالاسری ۳۸ تا ۴۱.۶۱ دلار متوقف کنند. با این حال، دم بلند کندل استیک دیروز نشان می دهد که تریدرها در سطوح پایین تر خرید می کنند.

چارت1 اتریوم - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸.۷۴ دلار) و قرارگیری RSI در منطقه اشباع خرید نشان دهنده برتری گاوها می باشد. اگر خریداران قیمت را از مقامت بالاسری عبور دهند، جفت ارز ETC/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر گرفته و تا ۵۳.۲۱ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از منطقه مقاومت بالاسری پایین بیاید، خرس ها سعی می کنند این جفت ارز را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند. شکست قیمت زیر این حمایت نشان می دهد که مومنتوم حرکت صعودی کاهش یافته و این جفت ارز می تواند تا ۲۲.۲۰ دلار سقوط کند.

چارت2 اتریوم - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال افزایش بوده و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این وضعیت نشان می دهد گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند. با این وجود خرس ها به راحتی میدان را خالی نمی کنند. آنها سعی خواهند کرد این حرکت صعودی را در منطقه مقامت بالاسری متوقف کنند.

شکست قیمت زیر ۲۰-EMA اولین نشانه از کاهش مومنتوم حرکت صعودی این ارز است. این اتفاق می تواند قیمت را تا مرز میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش دهد. چنین حرکتی می تواند این جفت ارز را برای چند روز در بازه ای محدوده قرار بگیرد.

AAVE/USDT

گاوها دیروز رمزارز آوه (AAVE) را به سطوحی بالاتر از مقاومت ۴۸۹ دلار رساندند. با این حال، نتوانسته اند فشار خرید را در سطوح بالاتر حفظ کنند. به این ترتیب، خرس ها قیمت را به محدوده ۴۸۰ تا ۲۸۰ دلار بازگرداندند. این نشان می دهد که خرس ها در تلاش هستند گاوهای هیجان زده ای را که در این بازه هنگام ریزش خرید می کنند را به دام بیندازند.

چارت1 آوه - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر قیمت تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱۵ دلار) کاهش یابد، نشان می دهد که گاوها هنگام افت قیمت خرید نمی کنند. این اتفاق می تواند قیمت را تا مرز میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۸۳ دلار) کاهش دهد و باعث شود جفت ارز AAVE/USDT برای چند روز دیگر در داخل این بازه محدود قرار بگیرد.

برعکس، اگر این جفت ارز از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان دهنده انباشت این ارز در سطوح پایین تر است. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت را به ۵۸۱.۶۷ دلار برسانند. شکست در این سطح می تواند آغازگر حرکت به سمت تراز ۶۹۸ دلار باشد.

چارت2 آوه - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها هنگام ریزش تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برای خرید اقدام کرده و دوباره تلاش خواهند کرد قیمت را از منطقه مقاومت ۴۸۹ تا ۵۱۲ دلار عبور دهند. میانگین های متحرک صعودی و قرارگرفتن RSI بالای سطح ۶۳ نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت مسیری صعود است.

اگر خرس ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA بکشانند، این دیدگاه صعودی کم کم اعتبار خود را از دست خواهد داد. این می تواند نشان دهنده بیشتر بودن عرضه نسبت به تقاضا است. پس از آن، ممکن است این جفت ارز تا ۵۰-SMA سقوط کند. در صورتی که این حمایت حفظ شود، ممکن است این جفت ارز قبل از شروع حرکت صعودی بعدی خود، برای چند دیگر در بازه بین ۴۲۰ تا ۴۸۹ دلار تحکیم شود.

مطلب از سایت cointelegraph.com می باشد.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد آرا: ۷

این مقالات را هم بخوانید!

کپی تریدینگ در فارکس

کپی تریدینگ (copy trading) چیست؟

کسب درآمد دلاری از طلا

کسب درآمد دلاری از خرید و فروش طلا

تاثیر نرخ بیکاری بر طلا

تاثیر نرخ بیکاری بر قیمت طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رونمایی از دوره جدید ماتریکس پلاس (اسمارت مانی تخصصی)
ثبت نام دوره
close-image