چگونه رهبران جهان می توانند بر بازار فارکس تأثیر بگذارند؟

۴.۲
(۵)

تاثیر رهبران جهان بر بازار فارکس 

بسیار خوب است که کشف کنید که چگونه اقدامات و اظهارات رهبران جهان می تواند به شدت بر بازارهای ارز تأثیر بگذارد، در کنار اینکه چگونه به عنوان یک معامله گر می توانید منافع خود را حفظ و ریسک را به حداقل برسانید.

رهبران جهان تمایل دارند (به ویژه در تاریخ اخیر) چیزهایی را بیان کنند که می تواند تأثیرات واقعی بر بازارهای ارز و به ویژه نرخ فارکس داشته باشد. این می‌تواند شامل مواردی مثل لکنت زبان نخست‌وزیر بریتانیا در کنفرانسی باشد که باعث کاهش ارزش تولید ناخالص داخلی در برابر سایر جفت‌های ارز اصلی شد تا اعلامیه‌های شدیدتر، مانند تهدید رئیس‌جمهور ایالات متحده برای اعمال تعرفه‌های ۵۰۰ میلیارد دلاری از واردات. همچنین چین، باعث تغییر در ارزش دلار و بسیاری از ارزهای دیگر شده است.

چه چیزی بر بازارهای فارکس تأثیر می گذارد؟

سیاستمداران در خلاء عمل نمی کنند. در حالی که کلماتی که آنها استفاده می کنند و اقداماتی که انجام می دهند قابل توجه است، آنها بخشی از یک شبکه گسترده تر از عواملی هستند که می توانند بر فارکس تأثیر بگذارند.

در این محتوا، داستان‌هایی را برجسته کرده‌ایم که نشان‌دهنده چیزهایی است که شش رهبر کلیدی جهان در ۱۲ ماه گذشته گفته‌اند و انجام داده‌اند، و به اتفاقاتی که برای حجم جستجو و بازار ارز در همان زمان افتاده است نگاه کرده‌ایم.

با این حال، درک زمینه گسترده‌تر و عواملی که بازار را در مورد فارکس حرکت می‌دهد، مهم است.

اساساً، قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا بالا و پایین می شوند، درست مانند هر بازار مالی دیگری. سرمایه گذاران تصمیم می گیرند پول خود را در اقتصادی بگذارند که چشم انداز مثبت و پتانسیل رشد قوی دارد.

بنابراین، اخباری که به این چشم انداز یا پتانسیل اشاره می کند، سرمایه گذاری را افزایش می دهد و تقاضا برای ارز در آن مکان را افزایش می دهد. اگر تقاضا افزایش یابد و عرضه ثابت بماند، قیمت افزایش خواهد یافتاز طرف دیگر، اخبار منفی می تواند به سرمایه گذاری آسیب برساند و تقاضا را کاهش دهد و منجر به کاهش قیمت شود.

سیاستمداران می توانند بر این خبر تأثیر بگذارند. با این حال، برای مثال، فعالیت‌های آژانس‌های اعتباری و گزارش‌های ارگان‌های اقتصادی کلیدی، مانند سایر عوامل پیش‌بینی نشده مانند بلایای طبیعی، جنگ و تروریسم نیز مهم هستند.

بنابراین، به طور کلی، ارزش یک ارز اغلب به قدرت اقتصادی کشور یا منطقه ای که در آن استفاده می شود مرتبط است، زیرا یک اقتصاد با عملکرد قوی احتمالاً تقاضای زیادی برای پول خود دارد.

چه چیزی بر بازارهای فارکس تأثیر می گذارد؟

به صورت کلی عوامل موثر بر فارکس به عوامل کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به شرح زیر تقسیم می شوند:

کوتاه مدت: ریسک پذیری، نوسانات، قیمت کالاها، نرخ بهره

میان مدت: مازاد/کسری حساب جاری، ریسک سیاسی، سیاست مالی، بازده اوراق، رشد اقتصادی نسبی

بلند مدت: قدرت خرید، دارایی های خارجی خالص، شرایط معامله گری.

معامله گران نیز نباید قدرت احساسات را دست کم بگیرند . زمانی که مردم این حس را پیدا کنند که قیمت ارز در جهت خاصی حرکت می کند، آنگاه بر اساس این احساس معامله می کنند.

فراموش نکنید که عرضه و تقاضا می تواند مشکل ساز باشدبانک‌های مرکزی از طریق سیاست‌هایی مانند تسهیل کمی که در سال‌های اخیر متداول است، این قدرت را دارند که عرضه ارز خود را افزایش دهند و در نتیجه بر قیمت تأثیر بگذارند.

طیف گسترده ای از عوامل موثر بر فارکس به توضیح نوسانات آن و جذابیت آن برای سرمایه گذاران کمک می کند.

اظهارات غیر تجاری که بر بازار فارکس تأثیر می گذارد

جالب اینجاست که اگرچه اکثر اظهارات و اقدامات رهبران جهان که واکنش‌های بزرگی را در بازارهای ارز ایجاد می‌کند، مربوط به معامله گری است، اما تعداد ناچیز و رو به رشدی از اظهارات نیز وجود دارد که به معاملات مرتبط نیستند اما تأثیر واقعی بر بازار ارز دارند. (مانند عبارات زیر).

آتش و خشم

“کره شمالی بهتر است دیگر تهدیدی علیه ایالات متحده نکند. آنها با آتش مواجه خواهند شد و خشمی که جهان هرگز ندیده است”. این اظهاراتی که پرزیدنت ترامپ در سال ۲۰۱۷ به خبرنگاران گفت، نه تنها دنیا، بلکه ارزش دلار را تکان داد (که باعث شدUSD  در برابر AUS و CAD افزایش یابد، اما در کوتاه مدت در برابر ین، یورو و پوند نزول کرد)

خبرهای طوفانی

هنگامی که در سال ۲۰۱۷ اتهامات مربوط به رابطه ادعایی بین رئیس جمهور ترامپ و یک ستاره سابق پورن علنی شد، دلار در برابر سایر جفت ارزهای اصلی (به غیر از ین) سقوط کرد.

چرا این اظهارات بر بازار فارکس تأثیر می گذارد؟

چرا این اظهارات بر بازار فارکس تأثیر می گذارد؟

چه تهدید جنگ باشد یا یک مسئله رهبری و یکپارچگی، هر دو مثال بالا موقعیت‌های کلاسیکی هستند که در هسته آن‌ها تأثیر تجاری، بلندمدت یا کوتاه‌مدت وجود دارد. در نتیجه، اگر بیانیه یا اقدام مهم باشد، لازم نیست فوراً یا به وضوح به بازار معاملات مرتبط باشد تا تأثیر واقعی بر ارزش یک ارز یا بازار داشته باشد.

همه اظهارات یا اقدامات مهم نیستند

در مقابل، بازارهای ارز به هر بیانیه یا اقدامی که یک سیاستمدار یا رهبر ارشد جهانی انجام می دهد واکنش قابل توجهی نشان نمی دهند (در برخی موارد ممکن است واکنش تاخیری نیز وجود داشته باشد).

به عنوان مثال، اخراج اخیر ۲۳ دیپلمات روسی توسط نخست وزیر بریتانیا را در نظر بگیرید. زمانی که این خبر اعلام شد، پوشش رسانه‌ای و واکنش‌های سیاسی گسترده‌ای صورت گرفت، اما ارزش تولید ناخالص داخلی نسبتاً ثابت باقی ماند.

توجه به رهبران جهان

وقتی صحبت از بازارهای ارز به خصوص بازار فارکس به میان می‌آید، ارزش آن را دارد که به آنچه رهبران جهان می‌گویند و انجام می‌دهند، توجه داشته باشید و ببینید که کجا می‌توانید حرکات قابل توجه آنها را با حرکات در بازارهای ارز و بازار فارکس مرتبط کنید تا تأثیر آنها را درک کنید و تأثیرات آتی را پیش‌بینی کنید. به یاد داشته باشید که برای تأثیرگذاری بر بازار، لازم نیست تأثیر تجاری فوری یا واضح داشته باشد.

 

 

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد آرا: ۵

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *