ژورنال معاملاتی پراپ تریدینگ

۵
(۱)

چرا به ژورنال معاملاتی پراپ تریدینگ نیاز دارید و چگونه یکی بسازید

برای پاس کردن چالش های پراپ نیاز است که شما انضباط را در ترید خود رعایت کنید. در واقع شما باید علاوه بر کنترل احساسات و جلوگیری از بروز طمع در معاملات، میزان ریسک خود را نیز مدیریت کنید. در تمامی آموزش های منتشر شده به کررات در اتباط با موضوع انضباط در معاملات و نحوه داشتن نظم و دیسیپلین صحبت کرده ایم.

شرکت های پراپ تردینگ به دنبال سود مستمر و مدیریت شده هستند و ژورنال معاملاتی پراپ تریدینگ یک ابزار عالی برای مدیریت معاملات شماست. یک ژورنال معاملاتی یک سابقه از تمام معاملات شما، از جمله استراتژی استفاده شده، نتیجه، و هر مشاهدات یا درس‌های یادگیری شده می‌باشد. این یک ابزار ضروری برای هر معامله‌گر حرفه‌ای پراپ است. ابتدا، بیایید ببینیم چرا شما به یک ژورنال معاملاتی اختصاصی نیاز دارید:

چرا ژورنال معاملاتی پراپ تریدینگ نیاز داریم؟!

۱. یک ژورنال معاملاتی به شما کمک می‌کند عملکرد تجارتی خود را پیگیری کنید

یک ژورنال معاملاتی به شما اجازه می‌دهد تا سابقهٔ دقیقی از تمام معاملات خود را نگهداری کنید. این شامل معاملات خوب، بد و زشت شما می‌شود. با پیگیری عملکردتان، می‌توانید الگوها را تشخیص دهید، مشکلات ممکن را پیدا کنید و تصمیمات مطلوبتری در مورد استراتژی تجاری خود بگیرید.

۲. ژورنال معاملاتی پراپ تریدینگ به شما کمک می‌کند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید

با نگه داشتن یک ژورنال معاملاتی، می‌توانید الگوهای رفتار تجارتی خود را شناسایی کنید. می‌توانید ببینید کدام استراتژی‌ها برای شما بهتر کار می‌کنند و کدامیک نیاز به بهبود دارند. این می‌تواند به شما کمک کند تا بر نقاط قوت خود تمرکز کنید و روی نقاط ضعف کار کنید.

۳. می‌توانید از اشتباهات خود یاد بگیرید

اشتباهات در معاملات حتمی هستند. اما با نگه داشتن یک ژورنال معاملاتی، می‌توانید از این اشتباهات یاد بگیرید و از تکرار آنها در آینده خودداری کنید.

۴. می‌تواند به شما کمک کند یک استراتژی بهتر ایجاد کنید

یک ژورنال معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا یک استراتژی معاملاتی پراپ تریدینگ بهتر ایجاد کنید با ارائه نکات مهمی در مورد عادات و استراتژی‌های تجاری خود. این به شما اجازه می‌دهد که بر معاملات خود تأمل کنید و تصمیمات لازم را برای بهبود عملکردتان بگیرید.

۵. می‌تواند به شما کمک کند تا معامله‌گری متمرکزتر و سودآورتر شوید

نگه داشتن یک ژورنال نیاز به انضباط دارد، اما این انضباط می‌تواند به معاملات سودآورتری منتج شود. با دوره‌های منظم مرور ژورنال خود، می‌توانید برنامه تجاری خود را مسئول و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تری ایجاد کنید.

چگونه یک ژورنال معاملاتی پراپ تریدینگ بسازم؟

حال که با مزایای یک ژورنال معاملاتی آشنا شدیم، بیایید نگاهی به این کنیم که چگونه می‌توانید ژورنال معاملاتی خود را ایجاد کنید. این چگونگی‌ها به شما کمک می‌کنند:

۱. قالب را انتخاب کنید

قالب ممکن است یک دفترچه یادداشت، صفحه‌کندی، یا ژورنال آنلاین باشد، هر کدام که برای شما بهتر کار می‌کند.

۲. تصمیم بگیرید چه اطلاعاتی را باید پیگیری کنید

این اطلاعات ممکن است تاریخ معامله، جفت ارز، قیمت‌های ورود و خروج، سطوح توقف و سوددهی، سود یا زیان، دلایل معامله و … باشد. انتخاب کنید که کدام اطلاعات برای شما مهم‌تر هستند، آنها را یادداشت کنید و مسیر معاملات خود را پیگیری کنید.

۳. معاملات خود را به‌صورت فوری ثبت کنید

همان‌طور که معامله به اتمام می‌رسد، آن را در ژورنال خود ثبت کنید. این مهم است زیرا اگر چندین معامله را ثبت نکنید، امکان ارزیابی نهایی موضوعی را از دست خواهید داد.

۴. به‌صورت منظم مرور کنید

زمان برای مرور منظم ژورنال خود را در نظر بگیرید. به دنبال الگوها بگردید، نقاطی را شناسایی کنید که نیاز به بهبود دارند، و برنامه تجارتی‌تان را مطابق با آن تنظیم کنید.

به عبارت دیگر، نگه داشتن یک ژورنال معاملاتی پراپ تریدینگ برای رشد شما ضروری است. امروز شروع کنید (اگر هنوز نکرده‌اید). یک دفترچه یادداشت بگیرید و شروع به ثبت معاملات خود کنید. سعی کنید در ورودی‌های خود به اندازه‌ای صادقانه و بدون تعصب باشید؛ از اشتباهات اذعان نکردن نترسید. از ژورنال خود برای بهبود برنامه تجارتی خود استفاده کنید و پیشرفت خود را در طول زمان پیگیری کنید.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *