سشن معاملاتی آسیا

۳.۶
(۱۹)

پیش به سوی شرق:

بهترین جفت ارزها و استراتژی های قابل استفاده در سشن معاملاتی آسیا

برخی از بازی گردان های بزرگ فارکس در سشن معاملاتی آسیا مشغول کار هستند و نام آسیا برای این سشن واقعا نسبی است. این سشن معاملاتی شامل عملیاتی است که توسط مبادلات ژاپن، سنگاپور، هنگ کنگ، استرالیا و نیوزلند انجام می شود. بنابراین گستره جغرافیایی این سشن معاملاتی فراتر از آن چیزی است که معمولا تصور می شود. معامله کردن در این سشن ویژگی های خاص خود را دارد و دانستن آنها می تواند شما را برای بهره مندی هرچه بیشتر و بهتر از مزایای آن آماده کند؛ پس بجای نگرانی از کلیشه های مربوط به این سشن، با ما همراه باشید تا در این مقاله، توضیح دهیم که چه جفت ارزی را برای معامله در این سشن انتخاب کنید و چه چیزی را از این سشن می توانید انتظار داشته باشید (و همینطور انتظار چه چیزی را نداشته باشید).

سشن معاملاتی آسیا چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، نام آسیا بر روی این سشن معاملاتی واقعا نسبی است. چراکه صرفا شامل کشورهای آسیاسی نمی شود. فعالیت‌های فارکسی که تحت این نام انجام می‌شوند، عملیات‌های انجام شده توسط صرافی‌های ژاپن، سنگاپور، هنگ کنگ، استرالیا و نیوزلند را به هم مرتبط می‌کنند. این موضوع منطقی است؛ زیرا این مناطق از نظر جغرافیایی به هم نزدیک بوده و تعاملات بین کشورها مکرر و پرتکرار است و نیز حجم بالایی دارد. ژاپن و استرالیا هم در مقیاس و ابعاد محلی و هم در ابعاد و مقیاس جهانی صادرکنندگان بزرگی هستند. و بریا این امر به تقاضای چین متکی هستند. بنابراین، قیمت‌گذاری جفت ارز‌های دارای  AUD و JPY به فرآیندهای در حال اجرا در این نیروگاه بستگی دارد.

از نظر معامله گری در فارکس، قبلا توکیو سومین اپراتور بزرگ معاملات فارکس در سطح جهان بود، اما امروزه حجم بیشتری از معاملات مربوط به سنگاپور و هنگ کنگ است. با این حال، این “ین ژاپن” است که همچنان سومین ارز پر معامله است و حدود ۱۷ درصد از کل معاملات فارکس را تشکیل می دهد. به طور کلی، سشن آسیا در بازار فارکس مسئول حدود ۲۰٪ از کل معاملات فارکس است و اغلب اوقات روندهایی که در سشن آسیا شروع می شوند، روند کل روز معاملاتی را مشخص می کند. بنابراین، زیر نظر داشتن و نگاه کردن به حرکت قیمت ها در آن ساعات شب می تواند به شما کمک کند که چگونه استراتژی های خود را برای سایر سشن های فارکس برنامه ریزی کنید.

مزایای معامله در سشن معاملاتی آسیا

به طور خلاصه

سشن معاملاتی آسیا، میزبان معاملات زیر سقف خود در ژاپن، هنگ کنگ، سنگاپور، استرالیا و نیوزلند است.

ارزهای پیشنهادی برای معامله در این سشن معاملاتی عبارتند از GBP/JPY ، AUD/JPY، EUR/JPY، AUD/USD، NZD/USD و. USD/JPY  جفت‌ ارزهای دیگر نوسانات و نقدینگی کمتری دارند. چرا که سشن های معاملاتی مربوطه آنها دیرتر شروع می‌شود.

سشن معاملاتی آسیا به طور کلی دارای نقدینگی و نوسانات کمتری است، اما فرصت های معاملاتی عالی ای برای معامله کردن تریدینگ رنج، معاملات بریک اوت و همینطور مدیریت ریسک بهتر فراهم می کند.

Range trading  به معنای دنبال کردن حرکت قیمت در نوسان بین سطوح حمایت و مقاومت است.

معامله بریک اوتی به معنای دنبال کردن حرکت قیمت است که از سطوح حمایت یا مقاومت عبور می کند و در مقایسه با الگوی متحرک معمولی قبلی خود به طور قابل توجهی سقوط یا رشد می کند.

سشن معاملاتی آسیا

چه جفت هایی برای تجارت در سشن معاملاتی آسیا توصیه می شود؟

از نظر تئوری، شما می توانید تمام جفت ارزهای موجود در بازار را در سشن معاملاتی آسیا معامله کنید، اما خب منطقی است که جفت ارزهایی که می توانند بیشترین سود را در این سشن به همراه داشته باشند، انتخاب کنیم.

این جفت‌ارزها به اقتصاد کشورهایی که در این سشن شرکت می‌کنند مرتبط هستند. بنابراین جفت‌ ارزهای مبتنی بر ارزهای ژاپن و استرالیا غالب هستند. به همین منوال می توان این قانون را در مورد جفت ارز های معاملاتی برتر سشن سیدنی و توکیو نیز اعمال کرد، زیرا همه آنها زیر مجموعه سشن آسیا می باشند.

در اینجا منظور ما جفت هایی مانند GBP/JPY، AUD/JPY، EUR/JPY، AUD/USD، NZD/USD، و USD/JPY هستند که منظور از JPY ین ژاپن است، AUD دلار استرالیا و NZD دلار نیوزلند است. یوان چین برای معامله گری رایگان فارکس در دسترس نیست، بنابراین به سختی می توانید آن را در لیست صرافی های بین المللی پیدا کنید.

با این حال، از آنجایی که چین بازیگر مهمی در بازارهای جهانی است و بر وضعیت اقتصادی منطقه آسیا و اقیانوسیه تأثیر می‌گذارد، اخبار بزرگی که از آن می‌آید می‌تواند بازار فارکس را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین، اگرچه چین به صورت فیزیکی از طریق یوان در این بازار موجودیت ندارد، اما بر قیمت‌ها و روندها در طول سشن معاملاتی آسیا تأثیر می‌گذارد. پس بنابراین مطمئن شوید که به طور منظم برخی از اخبار چین را دنبال کنید.

بهترین موقع روز برای معامله در بازار فارکس چه زمانی است؟

سشن معاملاتی آسیا

زمان خود را انتخاب کنید: ساعات بازار فارکس در سشن معاملاتی توکیو (آسیا)

زمان معاملات توکیو که معمولاً نام خود را به کل سشن می دهد، از ۰۰:۰۰ صبح تا ۰۹:۰۰ صبح (GMT) است. ساعت ۰۷:۰۰ بعد از ظهر است. تا ساعت ۰۴:۰۰ صبح به وقت شرق. برای توکیو، به ساعت کاری معمولی ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰ تبدیل می شود.

سشن سیدنی از ساعت ۰۹:۰۰ بعد از ظهر برگزار می شود. تا ساعت ۰۶:۰۰ صبح به وقت گرینویچ (یا ۰۴:۰۰ بعد از ظهر تا ۰۱:۰۰ بامداد به وقت شرقی). به طور قابل توجهی با سشن توکیو همپوشانی دارد، بنابراین، آنها با هم به عنوان سشن آسیایی اجرا می شوند (لطفاً هنگام تحقیق در مورد بهترین جفت ارزها برای معامله در سشن سیدنی، آن را به خاطر بسپارید.)

این زمان در اعماق شب است، بنابراین فقط کسانی که می توانند برنامه روزانه خود را تنظیم کنند می توانند از آن بهره مند شوند. با این حال، ساعات کاری عادی در آن نقطه از جهان است، بنابراین آنها طبق برنامه خود عمل می کنند.

در طول این سشن است که ویژگی ها و مزایای اصلی سشن آسیایی اعمال می شود، اما الگوی حرکت قیمتی جالب زمانی شروع می شود که سشن های آسیایی و لندن با هم تداخل دارند.

سشن معاملاتی آسیا

ساعت راه اندازی: زمان بهینه برای معامله در طول سشن معاملاتی آسیا کی است؟

این سوال را می توان به دو بخش تقسیم کرد و با دو پاسخ ارائه کرد.

اولین سوال این است که اگر به قیمت پیش بینی پذیرتر و فضای بیشتری برای مدیریت ریسک نیاز دارید، چه زمانی باید معامله کرد؟ در این صورت، بهتر است معاملات خود را با باز شدن بازار توکیو شروع کنید.

این به معنای معامله در براکت های زمانی از ۰۰:۰۰ صبح تا ۰۹:۰۰ صبح (GMT) است.

توجه داشته باشید که برای تبدیل ساعت جهانی GTM  به ساعت ایران، در نیمه اول سال باید به ساعت جهانی ۳ونیم ساعت اضافه کنید. و در نیمه دوم سال به ساعت  GTM  ، ۴ ونیم ساعت اضافه کنید.

اگر نقدینگی، نوسانات قیمتی و ریسک بیشتری مد نظرتان است، می‌توانید زمانی که سشن های توکیو و لندن با هم تداخل دارند، یعنی از ۰۷:۰۰ صبح تا ۰۹:۰۰ صبح یا ۰۸:۰۰ صبح تا ۰۹:۰۰ صبح، بسته به فصل، معامله کنید. نکته این است که ژاپن از برنامه (تغییر ساعت) تابستانی پیروی نمی کند ولی بریتانیای کبیر از آن پیروی می کند، بنابراین همپوشانی در زمستان می تواند کوتاه تر از همپوشانی معاملات در تابستان باشد. این موضوع را حتما در برنامه خود علامت بزنید.

در این همپوشانی شاهد افزایش قابل توجهی در نوسانات و نقدینگی هستیم، بنابراین اگر استراتژی معاملاتی شما به آنها متکی باشد، ساعت(های) شانس شما همان زمان است است. در این ساعات، جفت‌ارزهایی که نوسان قیمت بیشتری نشان می‌دهند را زیر نظر بگیرید. این همان نکته طلایی در مورد جفت‌ارزهایی است که می توانید دفعه بعدی طی سشن سیدنی و قبل از همپوشانی لندن یا ورود اخبار بزرگ معامله کنید.

سشن معاملاتی آسیا

چه جفت ارزهایی برای معامله در سشن معاملاتی آسیا (توکیو) سودآورتر هستند؟

پیش از این بحث کرده‌ایم که طبیعتاً معامله روی جفت ارزهای GBP/JPY  ، AUD/JPY، EUR/JPY، AUD/USD، NZD/USD، و USD/JPY در طول این سشن معاملاتی بسیار منطقی است. زیرا این جفت ارزها به عنوان جفت‌ارزهای اصلی سشن آسیا، بیشترین میزان تحرک قیمت را دارند. اما دقیقاً چگونه می توان این تحرکات قیمتی را بیان کرد و چگونه می توان معاملات را برای کسب بیشترین سود ممکن برنامه ریزی کرد؟

نکته استانداردی که برای سایر سشن ها هم صدق میکند این است: پیپ ها را تماشا کنید. هدف معامله این است که لحظاتی را دریابید که محدوده پیپ به نفع شما عمل می کند. در طول سشن معاملاتی آسیا، تفاوت پیپ ها می تواند برای جفت ارز ها بر اساس ین ژاپن یا دلار استرالیا قابل توجه باشد.

به عنوان مثال، جفت ارز AUD/USD  و AUDJPY می توانند محدوده ۶۵پیپی داشته باشد. GBP/JPY می تواند به محدوده ۷۲ پیپ هم می رسد (در ساعات همپوشانی سشن ها)، NZD/USD و EUR/JPY حدود ۵۷ – ۵۸ پیپ. این محدوده در مقایسه با محدوده پیپ ۲۳-۲۴ برای EUR/GBP و ۳۹ برای USD/CAD در همان سشن آسیا بسیار سودآورتر به نظر می رسند.

پس چگونه می توان معاملات جفت ارزهای فارکس در سشن توکیو را برنامه ریزی کرد؟ یک لیست اساسی از کارها به شرح زیر است:

  • بالقوه ترین جفت ها که در این مقاله فهرست شده اند را مد نظر بگیرید.
  • برای معامله در تریدنگ رنج یا معامله بریک اوتی به دنبال سیگنال‌های خرید و فروش باشید.
  • و ورودتان به معامله و نیز خروج از آن دقیق باشد.

زمانی بزرگترین محدوده پیپ را داریم که قیمت از خط مقاومت پایین تر برود یا از خط حمایت بالاتر برود. بنابراین زیر نظر داشتن تحرکات آن بسیار مهم است.

در مقالات بعدی به مزایای انجام معامله در سشن معاملاتی آسیا بیشتر خواهیم پرداخت.

 

 

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. تعداد آرا: ۱۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *