شرکت های پراپ تریدینگ

۴.۲
(۱۰)

پراپ تریدینگ چیست؟

پراپ تریدینگ نوعی از معامله گری است که افراد با سرمایه خود معامله گری نمی کنند و از سرمایه دیگر شرکت ها برای ترید بهره می برند.

در واقع معامله گر با سود شرکت های حقوقی و یا اشخاص حقیقی در بازار فعالیت می کنند و سود حاصل از آن بین معامله گر و سرمایه گذار تقسیم می شود.

بنظر من پراپ تریدینگ در مواردی شخص قدرت تحلیلی بسیار خوبی داشته باشد، می تواند بسیار مفید واقع شود چراکه ممکن است یک فرد به تنهایی، نتواند یک حساب با بالانس به عنوان مثال ۲۰۰ هزار دلاری را افتتاح کند. در ادامه این مقاله در خصوص مزایای پراپ تریدینگ و قوانین و شرایط یک حساب پراپ صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

سابقه پراپ تریدینگ

پراپ تریدینگ در دیگر کشور ها از سال ۲۰۰۵ رواج پیدا کرد و معامله گران توانستند بدون آنکه سرمایه خرد خود (در مقایسه با شرکت ها) را وارد بازار کنند از سرمایه کلان سرمایه گذاران و سازمان های حقوقی استفاده کنند.

شرکت هایی که دارای سرمایه قابل توجهی هستند، شروع به جذب تریدرهای حرفه می کنند و مبالغ زیادی را در اختیار تریدرها می گذارند. این سرمایه می توانند بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار باشد.

در واقع این یک شرایط یه اصطلاح دو سر سود است. در شرایط موجود در ایران و تفاوت قابل توجه دلار و ریال، شارژ یک حساب ۲۰۰ هزار دلاری، ۱۰ میلیارد تومان نیاز دارد. یک تریدر ایرانی می تواند به جای شارژ حساب خود، با ۳۰۰ دلار یک حساب پراپ تهیه کند و با سرمایه یک شرکت حقوقی دیگر، معامله کرده و سود خود را بصورت ۸۰ درصد و ۲۰ درصد برداشت کند.

چرا پراپ تریدینگ؟

مسلم است که داشتن سرمایه بیشتر و معامله گری با آن به سود تریدرها است و یا حتی برای معامله گرانی که تجربه کافی در زمینه ترید ندارند و مایل به گذاشتن سرمایه زیادی در بازار فارکس نیستند، می تواند گزینه خوبی برای کسب مهارت باشد.

از مزیت های دیگر این نوع از ترید این است که شما می تواند بدون دغدغه در ارتباط با سرمایه خود، و با ذهنی باز به بررسی بازار و نقاط ورود و خروج به ترید بپردازید و بهترین نتیجه را کسب کنید.

در پراپ تریدینگ معامله بدون ریسک است. به بیانی دیگر اگر شما تریدر مبتدی باشید و در حساب خود ضرر کنید، ریسکی شما را تهدید نمی کند چراکه شما با سرمایه شرکت دیگری معامله می کنید و این شرایط باعث کاهش میزان استرستان می شود.

شاید تا اینجا برای شما سوال پیش بیاید که چرا شرکت سرمایه گذار، سرمایه خود را در اختیار یک تریدر مبتدی می گذارد؟ و یا اینکه اگر همه روی سرمایه شرکت ترید نا موفقی داشته باشند، شرکت های پراپ ورشکسته خواهند شد.
اما اینطور نیست.
شرکت های پراپ تریدینک محدودیت های زمانی و مدیریت سرمایه برای شما وضع کرده اند که شما در ابتدا میزان مهارت خود را در ترید به اثبات برسانید.

در ادام در خصوص این قوانین و چالش ها بحث خواهیم کرد.

حد ضرر یا stop out

البته باید گفت میزان ضرر به صورت ماهانه و روزانه به صورت محدود است و زمانی که شما بیشتر از حالت معمول متحمل ضرر شوید و مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت نکنید، تنها از حساب پراپ یا حساب معاملاتی خود اخراج می شوید.

در هر شرکت میران حد ضرر و قوانین مربوط به آن متفاوت است. پیشنهاد می کنم قبل از ثبت نام در شرکت های پراپ تریدینگ، قوانین آن را مطالعه کنید.

در این قوانین میزان حد ضرر روزانه و ماهانه شما مشخص شده است. هر زمان که از این قوانین تخطی کنید، حساب پراپ شما غیر فعال می شود.

توجه: ایزار های مدیریت سرمایه مثل تریدینگ برد، مدیریت ریسک و سرمایه را بسیار راحت کرده است. با نصب تریدینگ برد بر روی متاتریدرتان می توانید میزان حجم و ریسک خود در معامله را مدیریت کنید.

ثبت نام در وبسایت مجموعه های پراپ تریدینگ

ثبت نام در شرکت های پراپ تریدینگ نیاز به مدارکی مثل سابقه فعالیت تریدینگ ندارد. شما به راحتی می توانید با اطلاعات فردی خود ثبت نام کنید و کسب سود کنید.

این اطلاعات می تواند نام و نام خانوادگی، کد ملی و یک مدرک هویتی مثل گواهینامه شما باشد.

آیا همه به صورت رایگان میتوانند در شرکت های پراپ تریدینگ فعالیت کنند؟

در جواب باید گفت سایت های پراپ برای ثبت نام شما تعرفه و میزان سرمایه ای تعیین شده است که شما با پرداخت آن می توانید سرمایه اولیه از سوی شرکت پراپ تریدینگ را دریافت کنید.

پس از انجام فعالیت و رد چالش ها، درصورتی که اثبات شد شما تریدر و معامله گر سودده هستید، مبلغ ورودی به شما بازگردانده می شود .

قوانین معاملاتی شرکت های پراپ

نکته مهم در خصوص شرکت های پراپ قوانین هر شرکت است. هرکدام از شرکت ها قوانین مخصوص به خود را دارند.

مسلما شرکت های پراپ تریدینگ به دنبال سوددهی سرمایه خود هستند و بر همین مبنا هرامکاناتی را لازم باشد در اختیار معامله گران می گذارند.

شرکت های پراپ درازای در دسترس قرار دادن امکانات، با استفاده از الگوریتم های خاصی حساب ها شما را نظارت می کنند.

مراحل کلی حساب پراپ در شرکت های پراپ تریدینگ به شرح زیر است:

۱- پرداخت ورودی طبق تعرفه های موجود و قبولی در چالش ها در حساب های آزمایشی اولیه

۲- تایید نهایی . در این مرحله ضرر و سوددهی شما نظارت می شود. در صورتی که شما به صورت مداوم ( برمبنای قوانین میزان سود ماهانه ) سوددهی داشته باشید وارد مرحله بعد می شوید. این مرحله مهم ترین مرحله شماست.
در این مرحله شما باید در ماه اول ۴ درصد و در ماه دوم ۸ درصد، میزان سرمایه یک حساب دمو را افزایش دهید.

۳- استخدام شما با یک حساب معاملاتی با سرمایه بالا. شما با این سرمایه فعالیت میکنید علاوه بر آن مبلغ اولیه ثبت نام هم به شما بازگردانده می شود.

بهترین شرکت های پراپ تریدینگ فارکس

درحال حاظر شرکت های زیادی به شما خدمات پراپ تریدینگ ارایه می دهد که شما می توانید بر اساس سبک معاملاتی خود در حساب ها فعالیت کنید.

البته لازم به ذکر است که برای انتخاب بهتربن شرکت پراپ تریدینگ باید معیارهایی را مدنظر داشته باشید از جمله :

تقسیم سود منصفانه و بالا
دارای حداکثر ضرر بالا
پشتیبانی از کاربران
ارائه اهرم معاملاتی بالا
بازپرداخت هزینه ورودی
پشتیبانی از متاتریدر ۴ و ۵

ممکن است همه گزینه ها بالا در تمام شرکت ها وجود نداشته باشد اما شما می توانید براساس اولویت های خود تصمیم گیری کنید.

در ادامه به معرفی چند شرکت محبوب پراپ تریدینگ می پردازیم.

شرکت پراپ تریدینگ سرمایه گذار برتر

شرکت پراپ تریدینگ سرمایه گذار برتر

شرکت سرمایه گذار برتر یک شرکت پراپ تریدینگ ایرانی است که با شماره ثبتی ۴۱۵۹۶ ثبت شده است.

این شرکت از سال ۱۴۰۰ به صورت رسمی شروع به فعالیت نمود و به دلیل وجود درگاه پرداخت ریالی، توانست کاربران ایرانی زیادی را جذب کند.

از مزیت های این شرکت پراپ تریدینگ، وجود پلن های متنوع معاملاتی برای رفاه حال تریدرهای ایرانی است.

هزینه ثبت نام و ورود در این پلن ها تماما ریالی و از طریق درگاه پرداخت زرین پال صورت می گیرد.

تقسیم سود

در دوماه اول تقسیم سود به صورت۸۰ بر ۲۰ است که برخلاف دیگر شرکت ها سود مقرون به صرفه ایست.

یعنی۸۰درصد از کل سود به تریدر و ۲۰ درصد به شرکت پراپ تریدینگ تعلق می گیرد.

بعد از ماه سوم و رد چالش ها این سود به ۸۵ /۱۵ تغییر میکند.

۴۰ درصد افزایش سرمایه حساب

از مهم ترین مزیت این شرکت، افزایش ۴۰ درصدی سرمایه است. در واقع پس از قبولی در چالش ها، علاوه بر بازگردانده شدن مبلغ ورودی به حسابتان، بعد از سه ماه میزان سرمایه تریدرتان ۴۰ درصد افزایش پیدا می کند.

این روند افزایش سرمایه هر سه ماه یکبار تا مبلغ ۱ میلیون دلار ادامه خواهد داشت.

به عنوان مثال اگر شما یک حساب ۵۰ هزار دلاری سرمایه گذار برتر را دریافت کنید، پس قبولی در چالش ها و سه ماه فعالیت، سرمایه شما ۴۰ درصد یعنی ۷۰ هزار دلار افزایش پیدا می کند.

پشتیبانی

از دیگر نقاط قوت این شرکت، پشتیبانی آن است. درصورت بروز هرگونه مشکل برای کاربران، با مراجعه به سایت و ثبت تیکت می توانند به صورت ۲۴ ساعته و در اسرع وقت، راهنمایی شوند.

فیدل کرست

شرکت تجاری پراپ تریدینگ فیدل کرست

مراحل دریافت حساب اختصاصی

در مرحله اول این شرکت شما ۳۰ روز مهلت دارید تا حرفه ای بودن خود را ثابت کنید.

در مرحله بعدی و رد چالش های مرحله اول باید به اثبات کارامدی استراتژی خود بپردازید. در واقع تنها کاری که باید انجام دهید این است که نتایج مشابه مرحله اول را بگیرید و در این مرحله هم شما ۳۰ روز فرصت دارید.

پس از گذراندن چالش های دو مرحله اول، در مرحله سوم شما صاحب یک حساب اختصاصی می شوید و سهم شما بالای ۸۰ درصد از سود تریدینگ است.

حد ضرر یا stop out

تمامی معاملات شما زیر نظر شرکت انجام می گیرد و درصورت نقض قوانین از حساب پراپ خود خارج میشوید. شما تا زمانی که به حد ضرر نرسیده اید و قوانین را نقض نکرده اید، میتوانید با حساب اختصاصی خود فعالیت کنید.

حداکثر لوریج برای همه حساب ها ۱:۱۰۰ است در این شرکت حداکثر ضرر روزانه ۵ درصد و حداکثر مارجین ۲۰ درصد است.

برخی از قوانین معاملاتی شرکت

• هزینه ورودی حداقل ۳۴۹ دلار

• حداکثر ضرر تریدر بر روی حساب ۲۰% در ماه

• حداقل ۱۰ روز معامله

• پرداخت سود پس از رد چالش ها تا ۸۰ درصد

• پرداخت سود در مرحله آزمون تا ۲۰ درصد

• حداکثر ضرر در ماه ۲۰ درصد

• برای حجم معاملات محدودیتی وجود ندارد

• ارائه خدمات به کاربران ایرانی

پراپ تریدینگ مای فارکس فاند

شرکت پراپ تریدینگ My Forex Funds

شما باید ارزیابی دو مرحله ای را برای دریافت حساب اختصاصی انجام دهید و با قبولی چالش های ۵ و ۸ درصدی وارد مرحله بعد می شوید.

پس از قبولی در چالش ها مبلغ ورودی به حساب بازگردانده می شود.

تقسیم سود

تقسیم سود در این شرکت به نفع تریدر است و یا ۸۵ درصد از سود معاملات به تریدر داده می شود. در واقع تنها چیزی که این شرکت پراپ تریدینگ از شما انتظار دارد مدیریت ریسک است.

و حداقل سرمایه ای که در اختیار شما قرار می گیرد ۱۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار است.

تنها ضعف این مجموعه پشتیبانی ضعیف آن است.

جمع بندی

پراپ تریدینگ نوعی از معامله گری است که افراد با سرمایه خود معامله گری نمی کنند و از سرمایه دیگر شرکت ها برای ترید بهره می برند.

در واقع معامله گر با سود شرکت های حقوقی و یا اشخاص حقیقی در بازار فعالیت می کنند و سود حاصل از آن بین معامله گر و سرمایه گذار تقسیم می شود.

بنظر من پراپ تریدینگ در مواردی شخص قدرت تحلیلی بسیار خوبی داشته باشد، می تواند بسیار مفید واقع شود چراکه ممکن است یک فرد به تنهایی، نتواند یک حساب با بالانس به عنوان مثال ۲۰۰ هزار دلاری را افتتاح کند.

این مقاله چقدر برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز ۴.۲ / ۵. تعداد آرا: ۱۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *